AKP'li Aday Adayı: 'Hilafet Tekrar Türkiye'de Ayağa Kalkacak'

 > -

AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı Ömer Sayın, İslam aleminin liderinin Türkiye olduğunu söyleyerek, "İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam'ın lideri Türkiye'dir. Hilafet Türkiye'den batmıştır, tekrar Türkiye'de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed'e tekrar abilik yapacaktır" dedi.

Bolu'da 2011 ile 2014 yılları arasında Ak Parti İl Başkanı olarak görev yapan Ömer Sayın, milletvekili aday adayı olmak için partisine müracaatta bulundu. AK Parti Bolu İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen törende konuşan Ömer Sayın, partililere seslendi.

Sayın, Türkiye'nin zor günler geçirdiğini belirterek şunları söyledi:

"Milletvekili olmak Gazze'nin, Bosna'nın, Arakan'ın, Mısır'ın, Kudüs'ün ve bütün Afrika'nın ve Müslüman kanı akan her yerin bir milletvekili olmak demektir. Bu sorumluluğu hem yüreğinde, hem beyninde hisseden insanlar demektir milletvekili adayı olmak. Milletvekili adayı olmak kolay bir şey değildir. Milletvekili demek çok büyük bir sorumluluğun omuzlarımıza yüklediği büyük bir vebaldir. Milletvekili olmak demek Mısır'daki Sisi'ye darbeci demek, Mursi'ye mazlum diyebilmektir. Bugün sahillerde, plajlarda kumdan kaleler yapacak çağda olacak çocukların gece sahillere vurduğu o bebek cesetlerinin acılarını bir anne kadar, baba kadar hissetmek ve bu zulümlere dur diyebilmektir milletvekili olmak. Biz böylesi zor günleri yaşıyoruz."

İslam aleminin liderinin Türkiye olduğunu söyleyen Sayın, şöyle konuştu:

"İslam dünyasının beklediği tek bir ülke var. Alemi İslam'ın lideri Türkiye'dir. Hilafet Türkiye'den batmıştır, tekrar Türkiye'de ayağa kalkacak. Bütün İslam alemine, bütün ümmeti Muhammed'e tekrar abilik yapacaktır. Ama bugün öyle bir kumpas içerisindeyiz ki; hem dışarıdaki düşmanların, hem de onların içerideki uzantılarının büyük saldırılar, büyük algı operasyonlarıyla karşı karşıyayız. İşte bugün bizim inancıyla, görüşüyle, etnik kökeniyle birbirlerini sınıflandırmak, birilerini ötekileştirmek değil, toplumun her kesimini kardeşlik hukuku içerisinde, bir sevgi yumağı içerisinde bir araya getirerek hem Türkiye'nin, hem dünyanın bütün mazlumlarını sahiplenme günüdür."

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir