Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ajan Maria'nın Şifresi Çözüldü

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Ajan Maria'nın Şifresi Çözüldü

Ajan Maria'nın Şifresi Çözüldü

Yaklaşık 2 yıllık bir hazırlığın ardından askeri casusluk ve bu amaçla yabancı uyruklu kadın ları kullanarak fuhuş yaptıran çeteye yönelik geçtiğimiz mayıs ayında başlatılan askeri casusluk soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.

21 Haziran tarihinde Yeni Akit'in yayınladığı fotoğrafların ardından hız kazanan soruşturmada ilk tutuklananların arasında bulunan ve çete lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan işadamı B.Ö'nün bilgisayarındaki incelemede ele geçirilen 'Pandora' isimli dosyanın şifresi çözüldü. 'Pandora'nın içerisinden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait önemli birçok gizli ve stratejik belge ile şifrelerin çıktığı belirtiliyor.

Yeni Akit'in haberine göre, Pandora klasöründeki 'Veri-1' klasöründe N.G. isimli kadının, Y.P. ve M.K. adlı subaylardan elde ettiği F-16 savaş uçaklarının teknik taktik prosedürlerini gösteren gizli belgeler, general ve amirallerin listeleri, askeri personelle alakalı fişleme notları, Özel Kuvvetler'in Kuzey Irak'taki planları, görevleri ve çekilme yerlerini gösteren belgeler bulundu.

'Veri-2' olarak kaydedilen klasörde ise şu bilgilere ulaşıldı

  • Ege'de F-16 uçaklarının görev alanları ve görevde kullanılacak kodlar ve parolaların yer aldığı çok gizli askeri belgeler.

  • T-37 tipi uçağın nasıl ve hangi yollar kullanılarak düşürülebileceği ve bu planları uygulayabilecek personel isimlerinin yer aldığı belgeler.

  • Türk jetlerinin Ege'ye çıkarken kullandıkları profil isimleri ve profil koordinatları. -111., 112., 113., 131., 132., 133., 141., 142., 143., 151., 152., 161., 162., 171., 172., 173., 181., 182., 191., 192. filolara ait çok sayıda çeşitli gizli belgeler.

  • Uçakların ülke sınırlarında vurulmamak için kullandıkları giriş ve çıkış noktaları bilgisi.

  • Birçok askeri servis saatleri ve güzergahlarının bulunduğu listeler.

  • Cephanelik, nöbetçi gözetleme ve atış sahası kroki ve fotoğrafları.

Söz konusu bilgilerin ilgili askeri personelden tutuklu sanık M.P. tarafından ele geçirildiği sanılıyor. T-37'lerden biri geçtiğimiz Ocak ayında Foça'da düşmüş, 2 pilot şehit olmuştu. T-37 eğitim uçaklarında bugüne kadar 12 kaza yaşandı.

Çete, şifrelediği dosyalarda, askeri personeli nasıl ağına düşürdüğüne yönelik bilgileri de depolamış. GATA'da çalışan bir doktorun seks görüntülerini elde edip ardından nasıl kendi adlarına çalıştırdıkları bilgisi yine Pandora'dan çıkan bilgiler arasında. Çetenin tahminen bütün faaliyetlerini kaydettiği sanılan gizli dosyalarda ayrıca hangi askeri hastane ve orduevlerine gizli kamera ve ses kayıt cihazları kurdukları bilgisine de ulaşıldı.

Pandora'nın içerisinden "Bürokratlara ait gizli kasetler" başlıklı bir klasör daha tespit edildiği öğrenildi. 200'ün üzerinde dosya bulunduğu belirtilen Pandora üzerindeki çalışmaların sürdüğü kaydediliyor. Gizli dosyalardan şu ana kadar 58'i muvazzaf asker olmak üzere 92'si tutuklu 200'ü aşkın zanlının adına da rastlandı.

Şifreleri çözülen gizli dosyaların içinden, çetenin topladığı askeri gizli belgeleri hangi ülkeye göndermek istediği yönünde de bilgilere ulaşıldı. Zanlılardan S.K'nın bir belge için "Rusya başta olmak üzere Karadeniz'e kıyısı olan ülkelere servis edilebilir" kaydını düştüğü görüldü.

Çete elemanlarının, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harp Karargahı ve Muhabere Elektronik Tesisler Komutanlığı'nın barış ve savaş durumları için hazırladığı planlar hakkında konuşurken, "PKK'ya aktarmak için İsrail dahil tüm devletlere verilebilir" yönündeki kayıtları da ele geçirildi.

Yine Pandora dosyasında Yunanistan ile muhtemel harpte Türk Ordusu'nun Doğu Akdeniz'de neler yapmayı planladığına ilişkin belgelerin de çetenin elinde olduğu ortaya çıktı. Bu belgelere de, "Yunanistan'daki dostumuza iletilecek" ve "Rusya'ya götürülmesi için Maria'ya verilecek dokümanlar" şeklinde notlar düşülmüş.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CasusCinsellikIrakİsrailRusyaSavaşŞehitTürk Silahlı KuvvetleriYunanistan
Görüş Bildir