Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aile Okulu'ndan Mezun Oldular

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Aile Okulu'ndan Mezun Oldular

Aile Okulu'ndan Mezun Oldular

Eğitimci, Araştırmacı, Yazar, Radyo ve Televizyon Programcısı Aliye SATILMIŞOĞLU 2011-2012 Aile Okulu eğitimlerini tamamlayarak 58 katılımcıya Başarı Sertifikalarını verdi.

6 Haziran 2012 de Ankara Muradiye Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika töreni görkemli bir ‘Aile Konferansı’na dönüştü.
Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar ve ailelerinin büyük bir coşkuyla katıldıkları törende Serpil ÖZER sunuculuğu üstlenirken Şahsanem ÇELİK, Nuran ALTUNBAŞ, Güler DEMİR, Hacer KOCABAŞ ÖZDEMİR, Leyla ERDOĞAN, Saidenur YILDIZ, İlkay ŞİMŞEK, Semra ALPARSLAN, Fadime ARSLAN, Havva ÖZTÜRK, Derya DÖNMEZ, Zeynep SÜZER, Methiye BAYIR, Sabriye YILMAZ gibi Eğitim, Sanat, Edebiyat ve Medya alanında faaliyet gösteren değerli misafirlerin ellerinden sertifikalarını aldılar.

Aliye SATILMIŞOĞLU 2012 Şubat ayında da SefaVakfı-Verenel Derneği’nin düzenlediği Aile Okulu projesinde 170 kişiye Başarı Sertifikası vermiştir.
Eğitimci Araştırmacı Yazar aynı zamanda Radyo-Televizyon programcısı ve yapımcısı Aliye SATILMIŞOĞLU törende yaptığı konuşmada 2008 den beri Gül Çocuk Sağlığı Merkezi ile birlikte 5 yıldır Aile Okulu Eğitimlerini sürdürdüğünü 700’den fazla kişiye sertifika verdiğini anlattı. Kendine has eğitim metotları geliştirdiğini, içinde fizik kimya deneylerinin NLP tekniklerinin ayet ve hadislerin ve başka yöntemlerin yer aldığı ve bu eğitim sistemi sayesinde çok önemli başarılar elde ettiklerini ‘Aile Okulu’, ‘Evlilik Öncesi Eğitimler’, ‘Çocuk Bakımı ve Eğitimi’ gibi eğitimlerin devlet politikası haline gelmesi gerektiğini söyledi. Aile danışmanlarının ailelerin özellikle manevi yönden destekleyecek şekilde olması gerektiğini ifade ederken ‘Aile toplumun temelidir. Ailenin temel direği de annedir. Aileler evlat yetiştirmede çok dikkatli olmalıdır. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıklı evlatlar yetiştirmek boynumuzun borcudur. Böyle evlatlarda sağlıklı, güvenli, mutlu ve huzurlu aile ortamında yetişir. Anne ve babalar bu bilinçle hareket etmelidirler. Evliliklerini Allah rızası için kurmalı sevgi ve merhametle çocuklarını yetiştirmelidirler. Böylece iki cihan saadetine kavuşabilirler. Evlilikte sen ve ben olmaya devam ederken biz olabilmek muhteşemliktir. Allah bu muhteşemliği her yuvaya nasip etsin.’ dileklerinde bulunmuştur.

Bu eğitimlerden hiçbir ücret alınmamaktadır.
Sertifika töreninde konuşan eğitimci, yazar, sanatçı ve medya mensubu misafirlerin her biri Aliye SATILMIŞOĞLU’nun çalışmalarından çok etkilendiklerini ifade ederken aile, eşler arasındaki iletişim çocuk yetiştirme ve buna benzer konularda vurgulayıcı konuşmalar yaparak töreni çok faydalı bir konferansa dönüştürdüler.

Eğitime katılanların kendi elleriyle yaptıkları ikramlarla son bulan törende Eylül 2012 de eğitime devam dilekleri yer aldı. Sertifika almaya hak kazananlar bu eğitimlerin yaşantılarında bir dönüm noktası olduğunu ve bundan sonra hayatları boyunca güzel mutlu ve huzurlu bir döneme girdiklerini ifade ederken bildiklerini zannettikleri pek çok konunun bu eğitimle farkındalığa dönüştüğünü belirttiler. Aliye Hoca’yı çok sevdiklerini ve bu eğitimlerden çok faydalandıklarını anlatırken eğitimin bittiğine çok üzüldüklerini gözyaşları içinde ifade ettiler.

Törende Yazarın Ankara Büyükşehir Belediyesi BatıPark Çocuk Kulübü faaliyetlerine göstermiş olduğu katkılarından dolayı kendisine plaket takdim edildi. Plaket töreninde konuşma yapan Zeynep Süzer, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle aile ile ilgili projelerine değinerek, belediye bünyesindeki aile yaşam merkezlerinden de bahsetti. "Toplumun yapıtaşı dediğimiz aile kurumu sağlam olursa, gelecek nesillerden umut var demektir. Bu samimi hizmet için, hepinizi yürekten tebrik ediyorum." diyerek, kulüp çalışmalarına katkılarından dolayı Aliye Satılmışoğlu'na plaket takdim etti.

Törende ayrıca Aliye SATILMIŞOĞLU son kitabı olan ‘Evlilikte Biz Olmak Muhteşemliktir’ isimli eserini imzaladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEvlilik
Görüş Bildir