Aile Bakanı: 'Türk Kadını Adam Gibi Ölmesini Çok İyi Bilir'

 > Gündem-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir adam gibi ölmek var bir de madam gibi ölmek" sözlerinin Anadolu'da kullanılan bir deyim olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, "Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir. 15 Temmuz’da da bunu gösterdik" dedi.

Erdoğan Trabzon Havalimanı’nda yaptığı konuşmada “Ne diyordum size hatırlayın, biz bir gün ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Bir adam gibi ölmek var, bir şey söyleyecektim ama onu söylemeyeceğim, bir de madam gibi ölmek var. Ölelim ama adam gibi ölelim” şeklinde konuşmuş ve sözleri birçok kesim tarafından eleştirilmişti.

Erdoğan'ın Trabzon'da yaptığı o konuşma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ise TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına destek verdi. Erdoğan'ın sözlerinin Anadolu'da kullanılan bir deyim olduğunu söyleyen Sayan, "Cumhurbaşkanımızın kadına verdiği değer hem AK Parti'de hem de diğer partilerde siyaset yapmış herkes tarafından görülmüştür" dedi.

Sayan, TBMM Genel Kurulu’nda şu ifadeleri kullandı:

"Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir. 15 Temmuz’da bunu gösterdik"

”Sayın Cumhurbaşkanımızın kullandığı bu ifade Anadolu'da kullanılan bir deyim ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kadına verdiği değer, bizi her zaman siyasette ne kadar değerlendirdiği ve ön konuma geçirmeye çalıştığı hepimiz tarafından, AK Parti'de siyaset yapmış, hatta bütün partilerde siyaset yapmış herkes tarafından görülmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde ben İstanbul'da Meclis üyeliği listelerinin nasıl yapıldığına bizzat şahit olmuş biri olarak şunu söylemek isterim ki: Her zaman ilk 3 sırada, 2'nci sırada muhakkak kadınlara listelerde yer verilmesini sağlamaya çalışmış bir siyasi partinin liderliğini uzun yıllar yapmıştır ve kadınların siyasette aktif bir şekilde yer almasını en fazla Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi desteklemiştir.Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir. 15 Temmuz’da da bunu gösterdik, 8 tane kadın şehidimiz var. Allah'tan hepsine rahmet diliyorum."

HDP'li Baluken: "Özrü kabahatinden büyük"

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tartışılan sözlerini savunduğu için Bakan Sayan'ı kınadığını belirtti ve “Anadolu'daki birçok deyim erkek egemen, ataerkil, eril bir zihniyetle türetilmiş olabilir ama ülkeyi yöneten, ülkenin başında bulunan bir makamda bulunan yöneticinin bazı deyimleri kullanırken gerek kadınlar açısından gerek bütün toplum hassasiyetleri açısından duyarlı ve dikkatli olması gerekir. Kabul edilemez bulduğumuzu, özrünün kabahatinden beter olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duskapanisakini

sıçmışar sıvıyorlar. Adam gibi ölmek nedir ya ? Erk sisteminiz batsın sizin. Kadından bahsediyoruz adam gibi ölmek diyoruz?

passive-aggressive-introvert

2 günde ite kaka bakan olmuş birinden daha mantıklı açıklamalar beklemeyin. Bundan öncekinide biliyoruz. Tutturamadılar bir türlü ''adam'' gibi birini. Yeni makam sahibi olunca dikkat çekmek için mi böyle açıklamalar yapıyorlar anlayamıyorum bunları ben..

lagaluga

bugün 53 yaşında 4 çocuklu bir kadın "adam gibi" ölmesini beceremediği için onu döven "adam" salına salına dolaşıyor aramızda.

bas-harfi-ben

ille de öleceğiz yani

phobossentinus

Allah aşkına kullandıkları kelimelere bakın bir kereden bişey olmaz diyen bir kadından ne bekliyosunuz ha bide Türk kadını adam gibi ölmesini bilir demiş ve ben burda hem bi cinsiyet ayrımı seziyorum ve hem de adam gibi ölmek deyimi hayatımda ilk defa duyuyorum valla komiksiniz ya ülkeyi temsil ediyosunuz siz kavgada ölen veya tecavüze uğrayan arkadaşınızı değil .komiksiniz valla Allah akıl fikir versin

boltonlarin-remzi

OOOOOF OF. Hangisine yanayım. Memleketin cumhuru reisi olacak adamın sulukule ağzıyla konuşmasına mı, kadını yerden yere vurmasına rağmen bu sopalara doymayan yurdum kadınlarının mutlak bir bahaneyle kendisini koruma cabalarına mı, bu koruma çabalarını veren yalakalardan birinin devletin bir bakanı olmasına mı, halen hayır yeaa buradaki madam aslında bir deyimdir diyen kafasının çalıştığına sonsuz inanan cahillerin ülkesinde yaşamak nefes almak zorunda kaldığımıza mı yanayım.... Bitmez. Velhasılıkelam cok aşırı savunucusu olanların tez vakit bu adamın bok yemeleri yüzünden başlarına iş gelmesi için beklemek tatlı sonlarını izlemeyi umud etmekten başka bir tutunacak dalımız kalmadı. Beter olun rte sevdalıları bokunuzda boğulun.

emrekarayel

Ama yol yaptıııııııııı...

wanton-novel

Aile bakanlarının, "akıl hastanesinden raporlu olmasını" ilk şart koyan AKP hükümeti!

bulentt

Evet dün rusya uzaya istasyon kurdu.

nekibuki

Yav he he bacım. Akp resmen seni kullanıyor konu mankeni olarak. Bakın işte kadına önem veriyoruz demek için. Birde türbanlı oldun mu tadından yenmez. Sende bizde herkes biliyor akp hükümetinin kadına bakış açısını. O yüzden çok fazla uğraşma salla başı al maaşı.

huwomanist

ADAM GİBİ NE YA ben kadın olarak KADIN gibi öleceğim inşallah..ADAM gibi demek cinsiyetçiliktir

mnyksvsc

Hani uzaylı filmleri vardır, anagemiyi yok edince bütün teçhizatlar, robotlar, askerler durur ve gözleri açılır biz ne yapıyoruz diye, işte uzun adan ölünce de akepe böyle birşey olacak...

salim-akfirt

kadınlara 2. sınıf insan muamelesi bir kadın bakan tarafından yapılması birilerine yaranacam diye utanç verici ilk kadın hükümdar Türk'tür Tomris hatun ve bunun TBMM de yapılması bu utancı katlamakta ayrıca osmalıda bacılar diye güvenliği sağlayan kadınları bi okuyun

melih-ugur-oktar

Kendisi kadın ilk kendi gebersin bakalım nasıl gidiyor öbür tarafa

iyiherif

Bu seferde ölüm üzerinden mi algı oluşturuluyor,ecelinle ölünce ayıplanılacak mı bu mudur yani olay.Ölümlere çare bulamıyoruz bari ölümü sevdirelime mi geçtik.Yazıklar olsun...

mmurat

Anlaşıldı, açıklama yapmak gene bana düştü.. Adam gibi ölmekten kasıt vatan uğruna ölmektir, şehit olmaktır. Adam tabiri sokak ağzıdır, kabadayı uslubudur, yiğitlik anlamındadır. Türk kadını gerektiğinde vatan için nasıl savaşacağını bilir, tarihte de, darbe gecesi bunu gördük, ifadesidir anlatılmak istenen. Yani sadece erkekler cesur değil, kadınlarımızda en az erkeklerimiz kadar cesur denilmek isteniyor.

horusun-gozu

http://arsiv.cagdasses.com/upload/resimler/haber/erdogana_koruma_yetm%C4%B1yor.jpg Bu gözler çookkk cesur insanlar gördü be Murat...

nekibuki

Adamı madam ederim diye bir tabirde vardır. Bunun için yorumun nedir? Madam kelimesinin argo ağzında aşağılama olduğunu herkes bilir. Kıvırmaya gerek yok.

no-mercy

tarihte ki onurlu ve güçlü kadınlarla şimdiki iktidar yalakası rte aşığı kadınları karıştırma sakın.. sizde vatana millet sevgisi yok birader sizde bir adam sevdası var o bugün Türksünüz der Türk olursunuz yarın Türk diye bir şey yokturrrrrrrr der onu savunursunuz bunları kendi gözlerimizle gördük o yüzden açıklamalarının bi anlamı yok ...

huwomanist

madam diye anadolu tabiri mi olur bee Madam ve anadolu

boltonlarin-remzi

heisenberg konuyla ilgili olmasa da enfes bir cevap vermiş. Saygıyla tebrik ediyorum.

beyzafelan

Ben bir Türk kızı olarak, adam gibi değil, Çanakkale'de GERÇEKTEN VATAN İÇİN şehit olmuş olan KADINLAR gibi ölürüm. Saçma sapan konuşmayın. Yarın öbür gün Erdoğan "Türklük diye bir şey yok, biz aslında Arap soyundan geliyoruz." dese "Evet, Türklük yok biz Arapız." diye çığırırsınız. Sakın bana ben Türk'üm deme, Atatürk'e düşmanlık eden birisi Türklüğün "T"sine bile sahip değildir.

taner-imamoglu

Niye ölelim arkadaş ne kadın ne erkek kimse ölmesin. Çok ölesiniz varsa burun önden siz gidin Sayın Bakan ve Cumhurbaşkanı sizi tutan yok. Ayrıca ben hiç öyle adamlı madamlı deyim duymadım daha önce, Devleti temsil eden koskoca makamdaki insanların sokak ağzıyla konuşması ne kadar doğru o da tartışılır... Pardon unutmuşum burası Yeni Türkiye

crven

Yüzlerce "adam"siniz ama bir "madam" olamadiniz. Biz "madam"lar sokakta kendimizi korurken siz "adam"lar tuvalete bile korumayla gidiyosunuz. Gelde "adam" gibi öl simdi.

fensiklidinn

kadın olcak bırde bunlar salak ya valla bak.!

1913

madam,anadolu,deyim...?

delirium

Ya ülkeye bak aq ya. Madam gibi mi ölcez adam gibi mi. Ya cidden ülkenin başındakilerin kurduğu şu cümleye bir bakın ya. Elle tutulur hiçbir yanı yok. Açıklamalarınızı çocuklara mı yazdırıyorsunuz anlamıyorum ki?

emrec

Cidden böyle bir deyim var mı ? böyle söz var ama deyim mi ?

serkan-zor

illa birileri ölmek zorunda mı arkadaş? nasıl bir siyasi politikanız var, anlamış değilim.sokak jargonuyla siyaset yapılınca bu tarz açıklamalar çıkıyor ortaya sizlerden.böyle açıklamaları duymaya alıştık.yadırgamıyoruz artık sizleri.çünkü kapasiteniz bu kadar.

yasemincolak

hepiniz iğrençsiniz. bir gün hepinizin suyu çıkacak belki bir yıl belki beş yıl sonra o zaman sizlerin yüzünüze bile tükürmeyi bile düşünmüyorum. çünkü tükürüğüm sizden değerli. ayrıca bunlara hakkım haram zıkkım olsun öteki dünyada yakaları bir araya gelmesin. beni bile artık çileden çıkardılarsa ben de başka bir şey demiyorum. ama bir şey diyemiyorsun işte. ohal i kullanmak güzel mi gençler. ya darbe gecesi nerede duysam tayyip erdoğan için ölmeye geldik diyorlardı. anlamadım ben amk. erdoğan için ölmek şehitlik vasfına mı giriyor? (gerçekten darbe karşıtlarını bu durumdan ayırıyorum hemen çomarlar gelmesin)

liberal-demokrat

ölmesin birader neden paso birileri ölüyor.

no-mercy

Herkesi yedin bi sen gidemedin .Sen geber biz adam gibi yaşayalım ...

melis-sahin4

madamlık çok güzel gelsenize..

zifiribir

kızları da askere alıyorlar galiba. yaşadık beyler!

alkolik-imam

Kadim Türk geleneğinde kadına Han'ım denir. Baş tacıdır yani, doğurandır, üretendir. Bu iki açıklama da o kadim Türk geleneğinin nerelere geldiğinin resmidir.

erlik

Belki de Türk değil arap devşirmesidirler.

spacesnake

İyi güzelde sen Türkmüsün ki Arap tohumlari..

meincraft

Anadoluda böyle bir deyim mi varmış hasss.. Onun aslı bizim orada adamı madam ederler. Birisi ortaya bisey sıçıyor, birisi de gelip onun üstüne tüy dikiyor.

orhan-ates1

sittiredin bunu schiaparelli modülü marsa inmiş...

marmeladov

vay arkadaş bunlar harbiden bazı şeyleri sindirememiş. ulan bari sen koskoca aile bakanı ve bir kadın olarak "adam" diyerek cinsiyetçi kalıplara yaslanma! sıvama faslı tam olarak böyle bir şey.

erhan-armada-ozsoy

deyimi eleştirmeyeceğim ama "Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir." cümlesi zaten başlı başına bir cümle bozukluğu ülkede meydana gelen olayları ve şiddeti düşününce kadına hak vermemek elde değil. adaletimiz sayesinde acınacak haldeyiz zaten ziyadesiyle. bu bakanlara danışman alırlarken bire açıklama yapıcı alsınlar cümleleri kurma tarzı saçmalamalarına neden oluyor.

ericclaptonunlaylasi

Ne kullanıyo bunlar ya cidden sağlıklı değiller, sen bi gelsene dışarı adamlığı madamlığı gösteriyim diyesi geliyor insanın

klaypex

Biride demiyor ki neden olen hep biziz. Hergun verilen sehitler, intihar bombacilari, suikastler ve daha neler neler. Olumu oveceginize can guvenligimizi saglayarak olmememizi saglayin.

meliscankurtaran

Bakanlardan inciler; kadın börek yapamazsa yuvası dağılır, bir kadın olarak sus, hamileler utanmadan sokağa çıkmamalı ( sanki çocuk da tek taraflı yapılıyormuş ya da kendi anası babasi sevismemis gibi?) Kadinlar sokakta kahkaha atmamalı... öyle cumhurbaşkanına böyle bakan arkadaş.

zimbag

Kadın erkek hiç bir zaman eşit değildir farklıdır. Ama kadın ve erkek birbirine denktir. Birinin eksikliğini diğerinin fazlalığı tamamlar bu hep böyledir. Allah her şeyi çift olarak yaratmıştır. Ama ille de eşitlik istiyorsanız sokaklarda grev yapmak yerine, kadınlar dişiliğini değil aklını gücünü ön plana atsın. Sokaklarda eşitlik diye bağırana kadar sistemin kadına dayattığı seks objesi rolünden çıkın. Kendini teşhir edecekseniz zekanızla edin. Götünüzle başınızla değil. İşte o zaman ataerkil görüş yıkılır. Erkeklere tavsiyem yok onlara yaz yaz bitmez zaten sadece insan olmaya çalışın ADAM demek insan olmak demektir.

dighlighter

ah ne kadar önemli tavsiyeler bunlar ya duydunuz mu kızlar... şu dakikadan itibaren şort giymeyi bırakıyorum, kara çarşafa gireceğim. böylelikle toplumun dayattığı seks objesi rolünden çıkıp bedevi artıklarının dayattığı çocuk doğurma makinesi rolüne girebilirim çok şükür hidayete erdik. Sokakta eşitlik diye de bağırırım, senin iğrenç deyiminle ''götümü başımı'' da açarım. Zekamla da senin gibi yüz tanesini tokatlarım. Kadının dişiliğini güzelliğini gölgelemeye çalışanlar uçkuruna sahip olamayanlar rahatsız oluyorsa az ötede yaşar. o çok değerli tavsiyelerini kendine sakla bebeğim. öptüm.

zimbag

kara çarşaf kuranı kerimde yani Allah kelamında geçmez. Yüzü açık bırakıp diğer bütün güzel olanı gizlemek = NAMUS olayıdır. Sen anlamazsın namus kavramını. Zeka sandığın şey ile ancak kendi götünü tokatlarsın. Senin nöronların arası bağlantı kopuk ya da aşırı florür tüketmekten epifiz bezin kireç tutmuş. Sistemin fahişeleri. Sistem size neyi uygun görürse oranızı açıyorsunuz,zaten benim bu yukarıda ki güzel öğütlerim sana değil. Mümin kız kardeşlerime ablalarımadır. Sen değişme zaten kal böyle siz olmasanız millet namuslu ablalarıma sarkar. Sizi siksinler de benim namuslu bacılarıma dokunmasınlar. Sonuçta alan razı veren razı

dighlighter

Heh şöyle yola gel saklama gerçek yüzünü. Senin gibilerin cigerini bilirim ben cigerini. İşinize gelince hak hukuk ozgurluk ararsiniz türbanlilar icin, ama is sort giyen bir kadina geldi mi bu pislik dusunceleriniz icinizdeki arap dölü ortaya çıkar. Tecavüzü bile meşru gorursunuz :) diger soylediklerini ise cevap vermeye bile deger bulmuyorum, bir an önce zengin bir arap şeyhi bulup 4. karısı olmaya bak cunku bu zekayla hayata tek başına tutunabilmen zor. Senin gibi milletin namusuna laf atan asil namussuz ahlaksizlar istedikleri kadar gizlemeye calissinlar, irin dolu düşünceler bir yolunu bulur ortaya çıkar. İrin sıvıdır, akışkandır. ne kadar yama yapsan da sızar, gizleyemezsin. ateist büküyormuş bir gram zekasıyla. beyinsiz :D

zimbag

Birincisi türban değil tesettür diyeceksin. İki: Şort giyen kadın bacaklarını sergilemek istediği için şort giyer bilimsel olarak güneş ışınları çıplak teni yakar kapalı olanı korur amaç görsellik kendini teşhir etmektir. 3: Yukarıda yazımda tecavüzü savunmadım alan razı veren razı oluyorsa bu bir tek nefise tecavüzdür. 4: Hiç bir fikrimi gizlemedim açıkca beyan ettim. 5: Zeka somut bir kavram değil onu maddi ölçü birimleriyle ölçmen senin zeka geriliğinin işaretidir. 6: Dinsizliğini benimle değil kendi içinde sorgula. 7: Ne konuşursan konuş her kelimen ne olduğunu bas bas bağırıyor

kripto

Lan senin zihniyetine sicayim ben be. Dedelerini 100 sene once temizlemedi mi lan Ataturk astirmadi mi istiklal mahkemelerinde nereden türediniz bu kadar arap götü yalayicilari sizi. Sizi siksinler demiş bir de nasil insansin lan sen ? Kurani agzina almaya utanmiyor da o çürümüş beyniyle millete nasihat veriyor bir de , allah senin belanı vermiş zaten ne diyim. senin her tarafın müslüman olsa ne olur lan insan mısın sen ? Böyle iğrenç bir kafa olamaz kusucam yemin ediyorum.

dighlighter

bizim için normal bir yazlık giysi bunlar için teşhir aracı suç öğesi... bu kafadaki adama ne anlatırsın ki. arkadaşın da dediği gibi belanızı bulmussunuz topunuzun aklınız fikriniz am göt meme kadının orası burası... kadını örtmek kadını hapsetmek kadını yok etmek. çünkü kadının nefsi yok kadın tahrik olamaz erkek istediğini giyebilir... yazık olum size. hissiyatım sadece acıma. başka bir şey değil. bokunuzda boğulun.

zimbag

Bende bu soruyu hep şöyle sordum kendime: Hz. ademden hz. muhammede kadar gelen 26 peygamber sizin kökünüzü kuurutmuştu nasıl bu kadar kafir çoğaldı. Saydığım maddelere hitap eden bütün sistem fahişeleri kudurmuş. Burada bana hesap verirken tutuşuyorsunuz. Ben sadece kul'um sıradan bir insan. Asıl Allaha nasıl hesap vereceksiniz ? atatürk yazarken a harfini büyük yazan sen ALLAH yazarken aynı özeni gösteremiyorsun. Ve gelmiş oturduğun yerden bana kuranı ağzına nasıl alıyorsun diyorsun ? Senin ağzına aldıklarınla benim ağzıma aldıklarım arasında büyük bir iman farkı var. atatürk ya da her hangi basit beşeri insanları putlaştıran sizler beyninizi aktif kullanmayı öğrenin.

zimbag

bokunda boğulan insan tıpkı senin gibi namussuzluğuna kılıf uydurup vicdan masturbasyonu yapan kişilerdir

silvester

bu da böyle bi tip işte yaz yaz caps locku açıp yaz daha fazla sevap point kazanırsın belki senin gibi arap artıklarının imanı da klavyede sınırlı kalır zaten. biz kimseyi putlaştırmıyoruz vefa nedir biliyoruz senin gibileri sildiği için bu topraklardan hala can çekişiyorsunuz. Atatürk bu yüzden zorunuza gidiyor. hadi hemcinslerine namussuz diyorsun bütün ahlaksızlıgınla da ben erkeğim ve bir kadının nasıl hemcinslerine karşı bu kadar kin dolu şeyler yazabileceğini aklım almıyor. bana ne diyeceksin :) ? bütün kadınların yanındayım senin gibi kadına zulm edenlere inat! zaten tecavüz dileğinde bulunan bir ''insan''a ne ne denir ki yav. sen mümkünse yüzün gözün görünmeyene kadar örtün hatta evden de çıkma topluma zararlı senin gibiler evde otur cocuk buyut fazla kafa yorma bu meselelere.

zimbag

siz kafirlerin ortak özelliği salak olmanız sanırım. Benim söylemediğim kelimeleri söylemiş gibi kabul edip kafanıza göre boş konuşuyor sonra harbiden inanıyorsunuz.Korkuluk psikolojisi içinde olan insanlara ne anlatabilirim. atatürk ile bir sorunum yok aynı şeyi tayyip fanıda yapsa söylerdim. Allaha saygının ne olduğunu bilmeden sistemin kölesi olarak yaşayan sizler klavyede Allahı büyük yazmamızın sebebini sevap kazanmak için yapıyoruz sanıyorsunuz. Tabi o sizin eksikliğinizdir. Biz müminler herşeyi Allah rızası için yaparız. Sizler bizden uzaksınız

zimbag

Hayatında bir şeyler seni huzursuz etmeye başlamışsa,ve kendini yapayalnız ürkmüş hissedersen, bütün hayatın büyük bir korkuyla gözlerinin önden geçip seni darmadağın ettiğinde, ve yanlışı yaşadığını anlayıp ben kendime nasıl bu kadar zulüm etmişim dediğin an, gözlerini açtığın ilk yerde ALLAH'ın ayetleri seni çepe çevre sarı vermiş olur. Ve o zaman anlarsın sen sadece kul olmak için yaratılmışsın. Kul olmaya çalıştığın her an hayat insan olmak ne öğretir sana.

fero

OOoo yine mi sen şimdi de millete kafir fln mı demeye başladın la şizofren. O çok sevdiğin peygamberin bile güya senin inancında bu lafın kullanılmasını bile yasaklamışken ve güya inandığın kitapta bile birisine bu yaftayı yapıştırman hoş karşılanmazken yine götünden başından din uydurup milleti mi trollüyon la ? Birde ataist bükücü demiş bugüne kadar herhangi bir ataist savı boşa çıkarabilmiş sanırsın cevabını alıp alıp götünün üstüne oturup bükücü mü oldun? Millete kafir felan deme sonra Muhammedin dediğini derler kalırsın bok gibi " Kalbini açıp baktın mı ki biliyorsun?"

zimbag

sana ve yukarıda ki şahıslara hislerimi anlatan bir ayet ile veda ediyor mükemmel hayatıma geri dönüyorum elhamdülilah. “Müminler, müminleri bırakıp kâfirleri dost edinmesinler. Kim bunu yaparsa, Allah ile hiç bir dostluğu kalmaz.” (Âl-i imran: 28) yürü ötede havla

fero

Kafirleri de kokularından mı buluyon malum köpek burunlusun?

raven.

"Yüzü açık bırakıp diğer bütün güzel olanı gizlemek = NAMUS" ve"Sizi siksinler de benim namuslu bacılarıma dokunmasınlar. Sonuçta alan razı veren razı" gibi söylemlerinle o pislik zihniyetin sızmış. Küfür et hakaret et sonra da ayet yaz. Sen çok müminsin çok NAMUSLUSUN bu aşağılık zihniyetinle.

zimbag

sen yazınca bir daha okudum neler yazdığımı ne güzel şeyler yazmışım ağzıma sağlık. Hadi sağdan ilerle aptal seni ciddiye alıp ikinci bir cevabı vermicem

yaneberas

bu kadının gözleri sanki türbanın arkasından kafasının arkasına kadar devam ediyor gibi

jsy

Sevgili arkadaşlar ataerkil toplumun yapıtaşlarından birisi de kadındır.Bu örnekte de görmekteyiz bunu. Altta olmaktan, ikinci sınıf olmaktan, arkadan gelmekten, hizmet etmekten, oğlunu ve kocasını maksimum seviyede şımartmaktan hoşlanan kadınlar varlığını sürdürdükçe, egosu kolaylıkla şişen, iç güdüsel erkekler bu egemenliklerinden zevk alacaklardır. Yerine göre manevi yerine göre fiziksel şiddetlerle süsleyerek hem de.

bnoir

Evet kesinlikle doğru bu tarz kadınlar oldukça ataerkil toplum yapısı devam eder.

bikadin

Olum gelince madami adami sormuyor he bide kadinlar neden adam olmak zorunda ölürken biz cinsiyetimizden memnunuz madam olmak guzel herkese tavsiye ederim:)

cloudplay

tayyibe şaşırmıyoruz artık alıştık da bir kadın nasıl böyle sözler edebilir yarabbim korkunç

raven.

Sıçıp sıvamak tam anlamıyla böyle bir şey olsa gerek. Madam gibi ölmenin neresi kötüymüş. Olmayan beyninize sokayım kısacası. Sana oy verenlerinde kafasına tüküreyim.

aliyazarvelibozar

cumhurbaşkanı ve bakandan sonra bir milletvekilinin "türk kadını gerekirse çıkarır masaya vurur" demesinden korkuyorum

sharpnox

ak başlıga sinirle girmiştim. Sayende üstüme kahve döktüm haykırırken :)

berkural

skandal üstüne skandal. fren patladı bir kere, bakalım nereye çarpacaklar

arda-ates2

birisi de çıkıp demiyor ki 'neden ölelim?!'

jogabonito

Sende ölsende adamsın desek...

missperfect00

Adam gibi ölün beyler. Madamlar gibi tecavüze uğrayıp ölmeyin maazallah namusunuza falan laf gelir.

mizantropist

lan cıldırıyorum IQ eksilerde resmen reziller ya

sikidenetim

Madam olmak kötü bişey mi? kadin gibi ölmek neden kötü olsun? erkegim ama bir kadın gibi ölmek isterim arkamda benim icin aglayan evlatlarim olsun isterim,bir kadın gibi asil ölmek isterim siz kadın olmayı küçümseyedurun devrimlerin en kralini kadinlar yapar. Bir kadin etkiler...bir kadın dünyayı etkiler.

TWITTER'DA NE DİYORLAR?

Gülcan Sevindik
Gülcan Sevindik@gulcansvndk

benim takıldığım yer adam gibi ölmek değil neden öldüğümüz? https://t.co/qez8Uodm75 @onediocom aracılığıyla

YANKİ
YANKİ@lanetyankiii

Aile Bakanı: 'Türk Kadını Adam Gibi Ölmesini Çok İyi Bilir' https://t.co/zuqoazSFml @onediocom aracılığıyla MALLLLLLLLAR

Başlıklar

15 TemmuzAdalet ve Kalkınma PartisiHalkların Demokratik PartisiİstanbulRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisikadınlar
Görüş Bildir