Ahmet Yıldız Davasında Spod'un Müdahillik Talebi Reddedildi

-

Ahmet Yıldız Davasında Spod'un Müdahillik Talebi Reddedildi

Ahmet Yıldız Davasında Spod'un Müdahillik Talebi Reddedildi

Ailesi tarafında eşcinsel kimliği nedeniyle hunharca katledilen Ahmet Yıldız’ın 12. Davası 25 Ocak 2013 Cuma günü Üsküdar Adliyesi’nde görüldü.

Davaya müdahil olarak katılmak isteyen SPOD LGBT Derneği, Ahmet Yıldız’ın avukatları ile birlilkte duruşma salonunda hazır bulundu. Mahkeme heyeti tarafından alınan karara göre, SPOD LGBT Derneğinin müdahillilk talebi kurumun zarara uğramadığı gerekçesiyle reddedildi. Ahmet Yıldız’ın avukatlarından Rozerin Seda Kip, ”zanlılar yakalanmadıkça bu dava bu şekilde ertelenmelerle uzayıp gidecek, bir an önce katil zanlılarının bulunup adalete teslim edilmesi gerekiyor” dedi.

Zanlıların henüz yakalanmadığı davada sanıkların savunması için İstanbul Barosu tarafından atanan Av. Yaşam Çiçek, “Davada müdafi olarak bulunuyorum. Dava sonuçlanmadan yorum yapmak doğru değil. LGBT derneklerinin müdahillik taleplerini müvvekilimin haklarını koruma kapsamında düşünerek, red talebimizi dile getirdik. Ayrıca müvekkilimi tanımıyorum. Kendisi hakkında fikrim ve yorumum yok” dedi.

(YG-Michelle Demishevich)

URL : http://www.yesilgazete.org/?p=72913

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

EşcinselİstanbulKatilÜsküdar
Görüş Bildir