Ahmet Türk, Çözüm Sürecini Avrupa'da Anlattı

 > -

Ahmet Türk, Çözüm Sürecini Avrupa'da Anlattı

Ahmet Türk, Çözüm Sürecini Avrupa'da Anlattı

DTK Başkanı Ahmet Türk, Avrupa Parlamentosu'nda düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecine ilişkin bilgi verdi. Oluşturulmaya çalışılan barış ortamının önemine işaret eden Türk, sürece desteğin Kürtlerde yüzde 90, Türklerde ise yüzde 58 olduğunu söyledi

Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi Başkanı Ahmet Türk, Türkiye'de çözüm sürecine toplumun her kesiminden destek geldiğini belirterek, "Kürtlerin yüzde 90'ının ve Türk halkının yüzde 58'inin desteklediği bir süreçtir" dedi.

Avrupa Parlamentosu'nda basın toplantısı düzenleyen Türk, çözüm sürecine ilişkin bilgi verdi.

Kürt halkının barış arayışı içinde olduğunu ifade eden Türk, çözüm süreciyle ortaya çıkan barış ortamının Türkler, Kürtler ve Ortadoğu halkları açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Türk, "Bugün taleplere baktığımızda demokrasiye inanan bir ülkenin çok rahatlıkla bunları hayata geçirebileceği talepler olarak görmek lazım" diye konuştu.

Talebin Kürtlerin inkarı üzerinden yürütülen siyasetin sona erdirilmesi olduğunu kaydeden Türk şunları söyledi:

"Bu barış süreci toplumda da destek bulan bir süreçtir. Kürtlerin yüzde 90'ının ve Türk halkının yüzde 58'inin desteklediği bir süreçtir. Bu nedenle bu süreçten umutluyuz."

AVRUPA'YA ÇAĞRI

Ahmet Türk, Avrupa Parlamentosunun süreci izlemesini isteyerek, bunun, çözümsüzlüğün nedeninin belirlenmesi açısından önem taşıdığını dile getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mardin
Görüş Bildir