Ahmet Hakan'dan İBB'nin 'Duvar Peyzajı' Kararına Eleştiri: 'Konu Halk Oylamasına Sunulamaz mıydı?'

 > 
21PAYLAŞIM

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakanİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararını eleştirdi. Hakan, "İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil" görüşünü savundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısındaİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) peyzaj kararını yorumladı. Hakan, "İstanbul’da yol kenarlarında yeşile dayalı peyzajlar yer alıyordu. Şahsen benim hoşuma gidiyordu o peyzaj çalışmaları" ifadelerini kullandı.

"Şahsen peyzaj yerine getirilmek isteneni hiç beğenmedim"

Hakan, "Belediye yönetimi, bu peyzaj çalışmalarını yüksek maliyetli bularak terk etmeye karar verdi. Hatta dün itibarıyla peyzajlar sökülmeye başladı. Peki yerine ne gelecek? Yapılan açıklamalara göre. Gri duvarlar, sanatçıların tuvaline dönüştürülecekmiş ve çeşitli çizimler yer alacakmış. Bunun bir örneğini de yayınlamışlar. Baktım: Bir tür grafiti gibi bir şey! Şahsen peyzaj yerine getirilmek isteneni hiç beğenmedim. İstanbul’un kimliğine, ruhuna, kişiliğine hiç uygun değil. Bu tür duvar boyamaları, daha çok ruhsuz şehirlere ruh katmak için yapılan çalışmalar. İstanbul gibi kadim bir şehrin böyle bir şeye ihtiyacı yok ki" yorumunu yaptı.

Hakan ayrıca Twitter hesabından da 'Bu konu halk oylamasına sunulamaz mıydı?' dedi

Ne olmuştu?

İBB 'Yıllık Bakımı 12 Milyon TL' Dedi ve Ekledi: 'Dikey Bahçe Parasıyla 400 Bin Metrekare Aktif Yeşil Alan Yapılır' - onedio.com
İBB 'Yıllık Bakımı 12 Milyon TL' Dedi ve Ekledi: 'Dikey Bahçe Parasıyla 400 Bin Metrekare Aktif Yeşil Alan Yapılır' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir