Ahmet'i Acılı Analar Birlikte Uğurladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Binler Onu Uğurlayacak

Güncelleme 15.41

Ahmet Atakan'ın cenazesi evinin önüne getirildiğinde "Armutlu'da düşene dövüşene bin selam"sloganı atıldı.

Güncelleme 15.36

Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan için AKP'ye ilk cevap İzmir'den geldi. İzmir'de 10 TGB'li AKP gençlik kollarının masasını protesto ederken çevik kuvvet tarafından zor kullanılarak gözaltına alındı.

Güncelleme 15.33

Gezi Parkı direnişinde öldürülen Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz'ın aileleri de cenaze törenine katılacak.

Güncelleme 15.31

Halk, Ahmet Atakan'ın cenaze törenine katılmak için toplanmaya başladı.

Güncelleme 14:45

Cenaze Akdeniz Hastanesi’nden alındı. Binlerce kişi Ahmetle beraber Uğur Mumcu Meydanı’na doğru yürüyor.

Oda tv

Haberin Tamamı İçin:

Ahmet Atakan'ın annesi oğlunu son yolculuğuna uğurluyor.

Ahmet'i, Ali İsmail ve Abdullah Cömert'in Aileleri Uğurladı

Ahmet Atakan’ın cenazesi otopsisinden sonra Adana 'dan Antakya’ya yola çıktı. Antakya’da Ahmet’in vurulduğu yerde bekleyenler Arap Alevilerinin bir geleneği olan 'bahur' yaktılar. 15.00'e doğru Akdeniz Hastanesi'nden alınan cenaze aracının peşinde binlerce genç yürüdü.

Cenaze Ahmet’in evine ulaştığında, Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz ’ın aileleri de evde bulunuyordu. Cenaze buradan mezarlığa doğru yola çıktı.

Radikal.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Ahmet'i Acılı Analar Birlikte Uğurladı

Acılı anne Emsal Atakan (tabutun başında resmi tutan) ve Eskişehir'deki olaylarda ölen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz (Emsal Atakan'ın yanında ağlayan), Ahmet Atakan'ı son yolculuğuna birlikte uğurladı

Hayatını kaybeden Atakan’ın Adana Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenazesi öğle saatlerinde getirildiği Antakya’da Doğu Akdeniz Hastanesi morguna konuldu.

SLOGANLAR EŞLİĞİNDE

Daha sonra buradan yakınları tarafından alınan cenaze, Çekmece Belediyesine ait araçla Uğur Mumcu Alanı’ndan geçirilerek, Çekmece beldesi Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evine getirildi.

Bu arada, cenaze aracının arkasından yürüyen grup sloganlar attı. Evin önünde anne Emsal Atakan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Daha önce Eskişehir’deki Gezi Parkı odaklı olaylarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Emsal Atakan’ın yanına gelerek teselli etmeye çalıştı, ama iki anne birlikte tabuta sarılıp ağladı. Cenaze daha sonra omuzlarda taşınarak sloganlar ve dualar eşliğinde Pınarbaşı Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Ahmet Atakan’ın cenazesi toprağa verildi.

Cenaze törenine Atakan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ile Hatay’daki Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert de katıldı.

Posta

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaCumhuriyet Halk PartisiEskişehirGezi ParkıHatayİzmir
Görüş Bildir