Atakan Ailesi : 'Olayların Devam Etmesini İstemiyoruz'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ahmet Atakan'ın Ailesi Zaman'a Konuştu

Ahmet Atakan'ın Ailesi Zaman'a Konuştu

Hatay’daki eylemlerde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Atakan’ın ailesi, sağduyu mesajları verdi. Kardeşinin ölümünün ardından birçok spekülasyon yapıldığını belirten ağabey Süleyman Atakan, soruşturmanın sürdüğünü ve ölüm sebebinin kesinleşmediğini söyledi. Baba Ali Atakan ise “Olayların bu şekilde devam etmesini istemiyoruz.” dedi.

ODTÜ’de yapılmak istenilen yol ile Suriye’ye askerî müdahale girişimini protesto etmek için Hatay’da geçen pazartesi gerçekleştirilen eylemlerde yüksekten düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ailesinden sağduyu çağrısı geldi. Kardeşinin hayatını kaybetmesinin ardından birçok spekülasyon yapıldığını belirten ağabey Süleyman Atakan, soruşturmanın sürdüğünü, ölüm sebebinin kesin olmadığını söyledi.

Yerel bir televizyon kanalında yüksektendüşme görüntüsü yayınlanan kardeşinin lider bir ruha sahip olduğunu, mahallenin organizasyonlarında başı çektiğini anlattı. En fazla acıyı çekenin anneleri Emsal Atakan olduğunu ifade ederek, “Benim, kardeşimin, babamın acısını toplasak annemin acısı etmez.” dedi. Ahmet Atakan’ın bugüne kadar terör yanlısı hiçbir eylemde bulunmadığının altını çizen ağabey, ayağı kayıp düşse bile anayasal hakkını kullanan insanlara çok sert davranıldığını savundu. Eylemlere ılımlı yaklaşılması gerektiğini kaydetti ve hiçbir annenin canının yanmaması dileğinde bulundu. Baba Ali Atakan ise oğlu Ahmet’in delikanlı, vatana, dosta karşı sevgi dolu bir insan olduğunu vurguladı. “Doğruluktan başka bir şey almadı. Öyle terbiye verdik. Hiç kimseye bir yanlışı olmadı.” diye konuştu. Acılı baba, “Olayların bu şekilde devam etmesini istemiyoruz. Bu gençlerle empati yapsınlar. Üniversite mezunu çocuklar, duyarlı olmayacak, tepki göstermeyecek, ne yapacak? İş, aş, özgürlük istiyorlar. Onlara sahip çıkalım, bu bayrağı onlar taşıyacak.” ifadesini kullandı.

FAZİLET CANDAN | Zaman

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HatayOrta Doğu Teknik ÜniversitesiSuriyeTerör
Görüş Bildir