Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ağlaya Ağlaya Türkiye'ye Gelecekler'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ağlaya Ağlaya Türkiye'ye Gelecekler

Ağlaya Ağlaya Türkiye'ye Gelecekler

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, yabancı yatırımlarla ilgili ilginç bir kehanette bulundu. “Bazı yatırımcılar Türkiye’ye hem ağlayıp hem gelecekler. Ağlaya ağlaya gelecekler” diyen Aycı, “Hem ağlarım, hem giderim var ya onun gibi bir şey. Çünkü bu pazarda var olabilmek için, pazarda kalabilmek için gelmek zorunda” diye konuştu. Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen bir yatırımcıya giderken derslerini çalıştıklarını belirten Aycı, “Biz yatırımı alana kadar akraba oluyoruz. Sadece o noktada değil, sonrasında da akraba oluyoruz. Sürekli görüşüyoruz, yardımcı oluyoruz” dedi. Gazetecilerin “Siz o zaman ağlamalarını azaltmak için mi görüşüyorsunuz” sorusuna da Aycı, “Evet” yanıtını verdi.

‘Petrokimya çok önemli’

Aycı bir grup gazeteciyle yaptığı sohbette, yabancı yatırımlarda öncelikli sektörlerinin otomotiv, enerji, sağlık, kimya, petrokimya olduğunu söyledi.

“Petrokimya ve kimya sektöründe toplam 30 milyar dolar dış ticaret açığımız var. Bu açığı kapatmamız için iki alanda da uluslararası yatırımları çekmemiz gerekiyor. İlk 10’da ligde oynamanın şartlarından biri kimya ve petrokimya alanında yatırımcı olmaktan geçiyor” dedi.

Bir yatırımcıya giderken, öncelikle kendini ikna ettiğini söyleyen Aycı, “Örneğin otomotivde bir şirketle görüşmeye gidince ne kadar yatırım yapabilir, hangi yatırımı yapabilir, ne kadar istihdam yapar hepsini biliyorum. Onları bilerek masaya oturuyorum. Sonra yatırım için nelere ihtiyaç duyduğunu öğrenip ilgili bakanlıklara gidip durumu söylüyoruz. Sanki bu yatırımı ben yapacakmışım gibi düşünüyorum. Ben kendimi ikna etmeye çalışıyorum” diye konuştu.

‘Çok çekiç yedik’

İlker Aycı, kendisiyle ilgili sorulara yanıt verirken de “Çekiç yemekten çekinmiyoruz. Bu noktalara gelene kadar çok darbe yedik. Her her iki tarafı da keskin kılıcız. Ama bir kılıcın keskin olması için çok çekiç yemesi lazım. Biz de çok çekiç yedik” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Darbe
Görüş Bildir