Ağar'a İnanılmaz Güvenlik Önlemi

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Susurluk Davası'nda Mehmet Ağar'a İki Yıl Hapis

Susurluk Davası'nda Mehmet Ağar'a İki Yıl Hapis

Mehmet Ağar'ın Susurluk Davası'nda 5 yıl hapis cezası kesinleşti. Ağar, ‘cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak’ suçundan verilen 5 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Kararın onanmasıyla Ağar 2 yıl cezaevinde kaldıktan sonra şartlı tahliye olacak.
Radikal Gazetesi Mehmet Ağar’a yönelik iddianameye giren suçlamaları yazmış:
- Kayıp silahlar: Emniyet’e 1994’ten itibaren 82 bin TL’lik silah ve malzeme hibe eden İsrail silah şirketi Hospro’dan milyonlarca dolarlık silah ve malzeme satın alındı. Ağar döneminde Özel Harekât Başkanlığı’na teslim edilen bu silah ve malzemenin kaydı tutulmadı, bir bölümü kayboldu. Hibe silahlardan birisi Susurluk’taki kazada bulundu.
- Topal’ın öldürülmesi: Ömer Lütfi Topal’ın 1996’da öldürüldüğü olay yerinde bulunan Kalaşnikov’un şarjörüne sarılı bant üzerinde Abdullah Çatlı’nın parmak izinin bulunması üzerine Özel Harekâtçı polisler gözaltına alınmıştı. Sedat Bucak, İstanbul Emniyet Müdürü Kemal Yazıcıoğlu’nu arayarak, polisleri gözaltından kurtarmaya çalıştı. Ağar müdahale ederek, İbrahim Şahin’i İstanbul’a gönderdi ve polislerin Ankara Emniyeti’ne naklini sağlayarak savcılığa intikal ettirmeden serbest bırakılmalarını sağladı.
- Çatlı’ya pasaport: Yaşar Öz’ün evinde kendisi ve MİT’çi Tarık Ümit adına düzenlenmiş yeşil pasaport bulundu. Ağar’ın “pasaportlar Öz’e yurtdışı istihbarat ve devlet sırrı niteliğindeki görevler nedeniyle verilmiştir” talimatı doğrultusunda Öz, serbest kaldı. Ağar’ın Çatlı’ya da yeşil pasaport düzenlediği ortaya çıktı.
- Tarık Ümit olayı: Yaşar Öz’le Mehmet Ağar’ı tanıştıran MİT mensubu Tarık Ümit öldürülmüştü. Ümit’in, Öz ve Çatlı’nın uy...

Haberin Tamamı İçin:

Ağar: 'Hizmet Kusuru Atfedebilir, Suç Atfedilemez'

Ağar: 'Hizmet Kusuru Atfedebilir, Suç Atfedilemez'

Susurluk Davası'nda aldığı 5 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar konuya ilişkin yaptığı ilk açıklamada, "Mesajlardan şimdi öğrendim. Bakacağız. Söyleyeceğim şudur: Sevenlerime mahcup edecek hiçbir davranışın içinde hiçbir zaman olmadık. Burada hizmet kusuru atfedebilir fakat suç atfedilemez. Bütün bunlar devletten gelmesine rağmen her türlü karara karşı her ...

Haberin Tamamı İçin:

Ağar'a Yakalama Emri Çıktı

Ağar'a Yakalama Emri Çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Susurluk Davası" kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Mehmet Ağar hakkında "yakalama emri" çıkarttı.
Yargıtay'ın onama kararı üzerine, Ağar'ı mahkum eden Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İlamat ve İnfaz Bürosu'na dün gönderdi.

Ağar'ın Avukatından Bodrum'a Yakın Cezaevi Talebi

Ağar'ın Avukatından Bodrum'a Yakın Cezaevi Talebi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Korkut Eken'den Mehmet Ağar'a Uğurlama

Korkut Eken'den Mehmet Ağar'a Uğurlama

Mehmet Ağar’ın, kesinleşen cezasını Aydın’ın Yenipazar İlçesi’nde bulunan K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çekeceği açıklandı. Ağar’ın, bugün ya da yarın Yenipazar Cezaevi’ne gelerek teslim olması bekleniyor. Vatan Gazetesi’nin haberine göre, Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Ağar için hazırlık içerisinde. Cezaevi içinde ve dışında tadilat çalışmalarının yapıldığı, tadilatın yaklaşık bir hafta daha süreceği, ancak bir odanın hazır olduğu belirtiliyor. Mehmet Ağar’ın geleceğini öğrenen Yenipazarlılar da ilçelerinin bu vesile ile daha çok tanınacağını, bunun bir getiri olduğunu düşünüyor. Yenipazar’da 40 yıllık esnaf Suat Çerçi, "Mehmet Ağar’ın cezasını çekmek için burayı tercih etmiş olması bizi mutlu etti. Memleketin adamı, gelsin misafir ederiz" derken, ilçenin tanıtımı olacağını söyleyen Şeniz Öner, "Yenipazar esnafı olarak bundan getiri sağlayacağımızı düşünüyorum. Yenipazar, daha da çok tanınacak" diye konuştu. Diğer taraftan MİT eski Güvenlik Dairesi Başkan Yardımcısı emekli Özel Harekatçı Korkut Eken’in, Mehmet Ağar’ı uğurlamak için Yenipazar’a geldiği verilen bilgiler arasında. Korkut Eken’in dün akşam saatlerinde Yenipazar’a geldiği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ettiği öğrenildi. Eken, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ondan önce burayı inceledim, gezdim. Şimdi gelmesini bekliyorum. Kendisini uğurlayıp döneceğim. Onu beklerken de Yenipazar’da vakit geçiriyorum" dedi. 2002 yılında Susurluk davası nedeniyle altı yıl hapis cezası alan ve infaz yasasına göre 2.5 yıl hapiste kalan Korkut Eken'i de Mehmet Ağar hapishane kapısında kadar geçirmişti. Haber...

Haberin Tamamı İçin:

Mehmet Ağar Cezaevinde!

Mehmet Ağar Cezaevinde!

Susurluk Davası kapsamında hapis cezasına mahkum olan Mehmet Ağar, Aydın Yenipazar Cezaevi'ne giriş yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Ağar'ın İlk Ziyaretçisi Oğlu Oldu

"Susurluk Davası" kapsamında aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandıktan sonra Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na konulan Mehmet Ağar'ın ilk ziyaretçisi oğlu oldu.
Ağar'ın dün konulduğu Yenipazar K1 Tipi Cezaevi'ndeki hareketlilik sürüyor. Güvenlik güçlerinin cezaevinde güvenlik önlemlerini artırdığı dikkati çekerken, gözetleme kulesi sayısı artırıldı.
Mehmet Ağar'la görüşmek isteyen çok ...

Haberin Tamamı İçin:

Adnan Polat, Mehmet Ağar'ı Ziyaret Etti

"Susurluk Davası" kapsamında aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtayca onandıktan sonra Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na konulan Mehmet Ağar'ı, eski Galatasaray başkanlarından ...

Haberin Tamamı İçin:

Ağar'a İnanılmaz Güvenlik Önlemi

5 yıllık cezası kesinleşen Mehmet Ağar, 25 Nisan'da hapse konuldu. Ancak eski Adalet Bakanı'nın güvenliği için hiçbir masraftan kaçınılmadı.

Takvim gazetesi cezaevinde kalan Ağar ile ilgili çarpıcı bir ayrıntıyı manşetine taşıdı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınBodrumGalatasaray Spor KulübüİsrailİstanbulMehmet AğarTercihYargıtayolaytahliye
Görüş Bildir