Afyon Patlamasında Tutuklu Sanık Kalmadı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Afyon'da 25 Askerin Yaşamını Yitirdiği Patlamayla İlgili Tutuklu Sanık Kalmadı

Afyon'da 25 Askerin Yaşamını Yitirdiği Patlamayla İlgili Tutuklu Sanık Kalmadı

Afyonkarahisar’da bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda geçen eylül ayında meydana gelen ve 25 askerin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili tutuklu sanığın kalmadığı öğrenildi.

Radikal 'den Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Afyonkarahisar’da geçen eylül ayında mühimmat deposunda yaşanan patlama sonucu 25 askerin yaşamını yitirdiği olayla ilgili olarak tutuklanan 3 subay hakkında Askeri Mahkeme’nin “Askerlerin serbest ikametgâh sahibi olmaları ve delilerin toplanması” gerekçesiyle tahliye kararı verdiği ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten Askeri Savcılık’ın Bölük Komutanı Binbaşı Ali Duran’ın tahliye edilme kararına itiraz ettiği öğrenildi.

Afyonkarahisar’da bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda geçen eylül ayında meydana gelen ve 25 askerin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili olarak Kıdemli Albay Veysel Özbay, Bölük Komutanı Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tarık Aydın tutuklu olarak yargılanmaya başlandı.

"Deliller toplandı"

Soruşturma devam ederken, tutuklu askerlere ilişkin tahliye sürprizi yaşandığı ortaya çıktı. Binbaşı Duran ve Üsteğmen Aydın’ın tahliye taleplerini değerlendiren Askeri Mahkeme’nin, tutuklu üç subayı “şüphelilerin serbest ikametgâh sahibi olmaları” ve “delillerin toplanmış olması” gerekçesiyle tahliye ettiği ortaya çıktı. Asker aileleri tutuklu askerlerin tahliye haberini alır almaz, Askeri savcılığa başvurarak, şüphelilerin yeniden tutuklanmasını istedi. Aileler Askeri Savcılık’a gönderdikleri dilekçelerinde “Şüphelilere isnat olunan suçun niteliği ve delillerin henüz toplanmamış olmasıyla, kanayan kamu vicdanı daha da zedelenecek” dedi.

Askeri savcılığın da askerlerin ailelerinin başvuruları öncesinde Bölük Komutanı Binbaşı Ali Duran’ın tahliye kararına itiraz ettiği öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AfyonAydınŞehittahliye
Görüş Bildir