Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Afişli Protesto: Mersin'de Bir Kedi 'Tecavüz' Sonucu Hayatını Kaybetti...

 > 
224PAYLAŞIM

Mersin'de hayvan sever 33 yaşındaki Yasemin Açık, evinde beslediği 80 kedisinden 2 yaşındaki dişi kedinin 'tecavüz' sonucu öldüğünü ileri sürerek, fotoğrafını afiş yaptırıp evinin kapısına astı. Yasemin Açık, hazırladığı afişi sosyal medyada 'Sapık Mahalle' başlığı ile paylaşarak olayı protesto etti.

Merkez Toroslar İlçesi Korukent Mahallesi'nde oturan hayvan sever Yasemin Açık, 'Nehir' adlı dişi kedisinin 21 Eylül günü kaybolduğunu ve 2 gün sonra evinin bahçesinde kan içinde bulduğunu söyledi. Götürdüğü veterinerde kediye 'tecavüz' edildiğinin söylendiğini belirten Yasemin Açık, bir aylık tedaviye rağmen kedinin kurtarılamadığını anlattı.

DHA'nın haberine göre, veteriner Rahmi Mazlum'un kedinin kliniğe getirildiği gün verdiği raporda ise, 'Semptomlar, hastanın anüsünde sert ve tahminen 3- 4 santim çaplı bir cismin uzunca bir süre kaldığını gösterir' ifadeleri yer aldı.

Afişli protesto

Olayı protesto eden Yasemin Açık, ölen kedisinin fotoğrafını afiş yaptırdı. Yasemin Açık, kedinin fotoğrafıyla birlikte 'Bu kedi bu mahallede bir 'insan' erkeği tarafından tecavüze uğradı. Makatı yırtıldı. 1 aylık veteriner tedavisine cevap vermedi, öldü' yazılı afişi evinin bahçe kapısına astı. 

Sosyal medyada da 'Sapık mahalle' başlığı ile afişi paylaşan Açık, polise şikayette bulunmasına rağmen gerekli ilginin gösterilmediğini ileri sürdü.

'Mahallede bir sapıkla yaşamak kimsenin umurunda değil'

Aralarında felç, sakat ve yavruların da bulunduğu onlarca kediyi evinde besleyip onları tedavi eden Yasemin Açık, "Çok sayıda hayvana baktığım için mahallede sevilen biri değilim. Hakarete uğruyorum, kediler yüzünden sürekli tacize uğruyorum. Mahallede bir sapıkla yaşamak ise kimsenin umurunda değil" dedi. 

Tecavüz olayını gerçekleştiren kişinin yakalansa dahi para cezası ile kurtulabileceğini belirten Açık şunları söyledi:

"Çünkü bizde hayvanlar hala mal kapsamında değerlendiriliyor, yaşam haklarına saygı duyulmuyor. Hayvanlara yaptıklarını en sonunda insanlara yapıyorlar ve ceza uygulanıyor ama çok geç oluyor. Karakolda resmi bir şey yapamıyorum. O yüzden bu mahallede bir sapık olduğunu ve insanların kendini koruması gerektiğini belirtmek için böyle bir afiş hazırladım."

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir