İki Bacağını Kaybeden Muhtar: Affediyorum Yeter Ki Barış Olsun

-

Affediyorum Yeter Ki Barış Olsun

Affediyorum Yeter Ki Barış Olsun

Şırnak'ın Çevrimli köyünün muhtarı İbrahim Özbay, ''Terörden dolayı büyük acılar çektik ve mayın patlaması sonucu iki bacağımı kaybettim. Yapanları affediyorum yeter ki barış olsun'' dedi.

ŞIRNAK

Şırnak'ta 1990'da teröristlerin 27 kişiyi katlettiği Güçlükonak'a bağlı Çevrimli köyünün muhtarı İbrahim Özbay, hükümetin başlattığı çözüm sürecini olumlu karşıladıklarını söyledi.

''Terörden dolayı büyük acılar çektik ve mayın patlaması sonucu iki bacağımı kaybettim'' diyen Özbay, şöyle devam etti:

''Yapanları affediyorum yeter ki barış olsun. Ben affedebiliyorsam herkes affedebilir. Akil İnsanlar Heyeti'nin Çevrimli köyüne de gelmesini istiyorum. Hem muhtarım, hem gaziyim hem de şehit yakınıyım. Köyümüz çok açı çekmiş. 1990 yılında PKK tarafından köyümüze baskın yapıldı. 27 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bende 1997 ve 1998 olmak üzere iki sefer mayına bastım ve iki bacağımı kaybettim. Şimdiye kadar köyümde 32 vatandaşım şehit oldu, 2 gazimiz var. Ben burada 75 milyon insana sesleniyorum. Bu barışa destek verelim. Başbakanımıza destek verelim ve arkasında olalım. Bu barış hepimiz için güzel bir şey olur inşallah. Biz çok acı çektik ağladık, analar, babalar ağladı. Amacımız bundan sonra kimsenin ağlamamasıdır. Kimsenin çocukları yetim kalmasın.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ŞehitŞırnak
Görüş Bildir