"Kedicik"ler Bülent Arınç'ı Kızdırdı

 > 
73PAYLAŞIM

Adnan Oktar'ın "Kedicik"leri Bülent Arınç'ı Kızdırdı

Adnan Oktar'ın televizyonda yaptığı programları hedef alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bazen televizyonlardan izliyoruz. Çevresindekilerle haha hihi, İnşallah, maşallah. Başka bir şey yok. Kedicikler bilmem necikler. Bunlarda bir şey yaptıklarını zannediyorlar. İslam adına, iman adına, Kuran, edep, fazilet, namus, ar, haya adına hiçbir şey bulamıyorsunuz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa'da, 'Uzaktaki Yakın Hz. Üftade Uluslararası Sempozyumu'nun açılışına katıldı.

Arınç, Hz. Üftade'nin yolunun sadece Türkiye'ye değil dünyaya yayıldığını, takipçisi olmaya çalıştığı bu tür sempozyumların dünyevi yaşantıdan uzaklaştırdığını söyledi.

Kendi yaşının 60'ın üzerine çıktığını ve herkesin son yıllarda çok dünyevileştiğini, her şeyin para, makam, şöhret, şehvet, mevki, makam, hırsı ile birbirinin gözünü oymaktan geçtiğini ifade ederek, "Bir kavganın içindeyiz. Kendimize dönecek; neyiz, kimiz, ne amaçla geldik, ne yapıyoruz, nereye gideceğiz. Bunların farkında bile değiliz" dedi.

"Çok bozukları var"

Bazılarının 'Biz de ehli tabibiz', 'Biz de biraz üftadeleri falan biliriz' diye ortaya çıkmalarını eleştiren Arınç, şöyle dedi: "Onlarda kendilerini bu tür işlerle bilgili ve görevli zannediyorlar. Necip Fazıl derdi ki; 'Eskiden zorluklar büyük buzdağları gibiydi. Biz ağzımızla hoh hoh hohlayarak bunları erittik. Buzdağlarını erittik ama şimdi ortalık çamur oldu. Çamurdan geçilmiyor' Şimdi de tarikat, bize yol gösterenler var. Şimdi de saçı, sakalı, üstündeki kıyafetiyle çevresine topladığı 3, 5 tane insanla bu işi yaptığını söyleyenler var. İyilerinden Allah razı olsun. Ama çok bozukları da var. Çok yanlışları da. Onlar da bu yolu bir ticaret yolu gibi kabul etmişler. Bazen televizyonlardan izliyoruz. Çevresindekilerle haha hihi, İnşallah, maşallah. Başka bir şey yok. Kedicikler bilmem necikler. Bunlarda bir şey yaptıklarını zannediyorlar. İslam adına, iman adına, Kuran, edep, fazilet, namus, ar, haya adına hiçbir şey bulamıyorsunuz."

Arınç, kendilerine çeşitli yaftaları takanların, bununla anılmak istediğini bu çabanın arkasında ticaretlerini daha çok arttırma, nüfuzlarını çok daha genişletme, belki de buradan siyasi bir amaca ulaşmak, ün yapmak isteyenler olduğu görüşünü savundu.

Cnntürk

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir