Adnan Januzaj'da Sürpriz! Türkiye Devrede

3PAYLAŞIM

Adnan Januzaj'da Sürpriz! Türkiye Devrede

Adnan Januzaj'da Sürpriz! Türkiye Devrede

Manchester United'ın yeni keşfi Adnan Januzaj için milli bekleyiş sürüyor. Belçika, İngiltere, Kosova ve şimdi de Türkiye genç oyuncunun kararını bekliyor.

A Milli Takım teknik Direktörü Fatih Terim'in yeniden yapılanma çalışmaları devam ediyor. Ay-Yıldızlı ekipte tarihi bir devrim yapmanın peşimnde olan Terim, milli takımı eski günlerine yeniden döndürmenin peşinde. Görevde olduğu her dönem başarılı sonuçların yanı sıra sahada ortaya konan mücadeleyle de gönülleri kazanan Fatih Terim, oyuncu seçimlerinde de büyük oynuyor. Almanya ve Hollanda'da çok özel bir yapılanmaya gidecek olan Fatih Terim, 17 Yaş Altı Milli Takım'ın da temellerini atıyor. Eldeki jenerasyonla sadece önümüzdeki iki büyük turnuvaya katılmak için mücadele verileceğinin farkında olan Terim, A Milli Takım'a en alttan oyuncu yetiştirecek. Bu yüzden özellikle 17 ve 21 Yaş Altı Milli Takımlarında Fatih Terim rüzgarı esecek. O takımlarda yetişecek her futbolcu milli takımların gelecek planlarında önemli yer tutacak.

İmparator'u yakından tanıyor

Fatih Terim'in üzerinde çalıştığı bir başka süreç ise Adnan Januzaj'ın karar aşamasında olduğu milli takım tercihi. Daha önce yine Eurosport.com Türkiye'nin duyurduğu 'Adnan Türkiye'yi seçebilir' haberinden sonra yeni gelişmeler yaşandı. Adnan Januzaj ve onun gelişim ekibindeki isimler, Fatih Terim'in yeniden büyük bir yapılanma ile A Milli Takım'ın başına geçmesiyle birlikte Türkiye'yi de aday ülkeler arasına aldı. Bununla birlikte FIFA'nın Kosova'yı tanımasıyla Adnan Januzaj'a da babasının ülkesinden büyük talepler yağdı. Adnan Januzaj'ın EURO 2016 kura çekimleri öncesinde kararını vermesi bekleniyor.

Yenilenmenin farkında

Bu süreçte Türkiye için Avrupa'da özel çalışmalar yapan isimler de Adnan Januzaj'ın Türkiye'yi seçme ihtimalini arttırmanın peşinde. Adnan'ın yetenekleri ve Türk statüsünde oynama şansının farkında olan Türk yetkililer, özel çalışmalarla Terim'in gelecek planlarını genç yıldıza aktarıyor. Fatih Terim'in dünya futbolundaki saygınlığını da bilen Adnan Januzaj'a gelecekte oluşması beklenen milli takım düşüncelerini de yakından takip ediyor. henüz kararını vermeyen Adnan Januzaj için süreci Türk Milli Takımı yetkilileri de yakından takip ediyor.

Manchester United'ın yeni keşfi Adnan Januzaj için milli bekleyiş sürüyor. Belçika, İngiltere, Kosova ve şimdi de Türkiye genç oyuncunun kararını bekliyor.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir