Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Liderine Adil Öksüz’ün MİT Ajanı Olduğu İstihbaratı Gelmiş

 > -

Bugünkü köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adil Öksüz neden serbest bırakıldı? Bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum" sözlerinin perde arkasını yazan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun kendisine "Öksüz'ün MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı" dediğini aktardı. Peki istihbarat yetkilileri bu konuya ilişkin ne dedi? Selvi'nin yetkililerden aldığı yanıt, Öksüz'ün 'teşkilat ile kesinlikle bir bağlantısı olmadığı' yönünde.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olmuş ve FETÖ'nin kilit isimlerinden olan, hava kuvvetleri imamı olduğu söylenen firari Adil Öksüz ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz'ün hakimin önüne giden dosyasının içini kim boşalttı?" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

'Neden serbest bırakıldı ve yakalanmıyor? Benim bir cevabım var tabii ama...'

"Savcı, anlattıklarının tamamının yalan olduğunu bildiği ve kanıtladığı halde bunu serbest bırakıyorsunuz. Bunun üzerinde hükümet niye hiç konuşmuyor? Neden serbest bırakıldı ve neden yakalanmıyor? Benim bir cevabım var tabii ama şimdi söyleyemem. Bunu söylemem için elimde belge olması lazım, birtakım bilgiler var. Üzerine gitmek gerekiyor. Adil Öksüz olayını yakından herkesin izlemesini isterim."

Kılıçdaroğlu: 'Adil Öksüz ile İlgili Hükümet Niye Hiç Konuşmuyor?' - onedio.com
Kılıçdaroğlu: 'Adil Öksüz ile İlgili Hükümet Niye Hiç Konuşmuyor?' - onedio.com

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü (28 Eylül 2016) köşesinde Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin perde arkasını yazdı.

31 Ağustos'taki 'Adil Öksüz korunuyor mu?' yazısının ardından Kılıçdaroğlu'nun kendisini aradığını ve Kılıçdaroğlu'nun 'Adil Öksüz konusunda 20 gün önce önemli bir bilgi geldi' dediğini aktaran Selvi, havalimanında Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından istihbarat yetkililerine konuyu sorduğunu söyledi ve aldığı yanıtı şu sözlerle anlattı:

'Teşkilatla kesinlikle bir bağlantısı yok cevabını aldım'

"Kılıçdaroğlu'ndan edindiğim istihbaratın peşine düştüm. 'Adil Öksüz sicil numarası ile teşkilatımızda çalışmaktadır' denilmesini beklemiyordum. Ama istihbarat birimlerinden, 'Teşkilatla kesinlikle bir bağlantısı yok' cevabını aldım."

'En önemli delilleri verebilirdi... Ne oldu? Bir el devreye girdi ve Adil Öksüz kaçırıldı'

"Ama yetinmedim. Çünkü Adil Öksüz'ün bir elin koruması altında olduğu anlaşılıyordu" diye yazısına devam eden Selvi, "Konuşması durumunda Gülen ile irtibatı ortaya koyan en önemli delilleri verebilirdi. Ne oldu? Bir el devreye girdi ve Adil Öksüz kaçırıldı." ifadelerini kullandı.

Selvi, yazısının son kısmında ise istihbarat birimlerine Adil Öksüz ile ilgili tekrar tekrar ulaştığını ifade ederek, MİT'in arşivlerine kadar inildiğini ve yapılan araştırmada Öksüz ismine rastlanılmadığını belirtti.

Adil Öksüz Dosyasını Jandarmada 'Boşaltmışlar' - onedio.com
Adil Öksüz Dosyasını Jandarmada 'Boşaltmışlar' - onedio.com

Geçtiğimiz günlerde Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada Adil Öksüz dosyasının Öksüz'ü gözaltına alan Kazan Akıncılar Jandarma Karakolu görevlileri tarafından 'boşaltıldığını' söylemişti.

'Bu bir propaganda'

Diğer yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bugün NTV'de yaptığı açıklamada Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğu iddiasının doğru olmadığını ve bunun bir propaganda olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Adil Öksüz MİT ajanı falan değil. Bu bir akıl karıştırma şeyidir. FETÖ terör örgütünün Türkiye kamuoyuna sunduğu bir propagandadır. Onu söyleyen kimse FETÖ tarafından kullanılan bir zavallı. Kılıçdaroğlu'nun bu bilgiyi getireni araştırması gerekir. Ana muhalefet liderleri de dahil herkesin kendisine gelen bilgileri teyit etmesi lazım."

'FETÖ Soruşturmalarında Tutuklama 32 Bin Civarında' - onedio.com
'FETÖ Soruşturmalarında Tutuklama 32 Bin Civarında' - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Ahmet HakanAnkaraBekir BozdağCumhuriyet Halk PartisiFETÖKemal KılıçdaroğluTerör
Görüş Bildir