Görüş Bildir

Adil Öksüz ile İlgili Bugün Basına Yansıyan 7 Önemli Bilgi

Anasayfa > Gündem

FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz Türkiye'nin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, terörden arananlar listesine eklenen ve 4 milyon lira ödül koyulan firari Adil Öksüz ile ilgili ulaştığı son bilgileri yazdı.

Adil Öksüz'ün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülen arasındaki bağı sağlayan en önemli isim olduğu düşünülüyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü (26.10.2016) köşe yazısında Adil Öksüz ile ilgili ulaştığı son bilgilere yer verdi.

Abdülkadir Selvi'nin yazısından öne çıkanlar ve Öksüz'e ilişkin son bilgiler şöyle:

1- Öldürüldü mü?

1- Öldürüldü mü?

18 Temmuz'dan beri kendisiyle ilgili bir bilgi alınamadı ve kritik bilgilere sahip olduğu için öldürülmüş olabileceğinden şüphelenildi. 

Ancak öldürüldüğüne dair de herhangi bir ipucuna ulaşılamadı. 

Abdülkadir Selvi'nin güvenlik birimlerinden elde ettiği bilgilere göre yetkililer, Öksüz'ün yaşadığını düşünüyor ve sinyal takibini sağlayacak her türlü teknolojiden uzak bir yerde saklandığını tahmin ediyor.

Son olarak 2 yeni iddia ortaya atılmış, İçişleri Bakanlığı da Öksüz'ü terörden arananlar listesine ekleyerek 4 milyon TL ödül koymuştu.

2- Yurt dışına kaçırmak için fırsat kollandı ancak henüz kaçırılamadı

2- Yurt dışına kaçırmak için fırsat kollandı ancak henüz kaçırılamadı

Adil Öksüz kim tarafından korunuyorsa, kendisini koruyanların onu Türkiye'de sakladığı ve yurt dışına kaçırılmak için fırsat kollandığı fakat henüz kaçırılamadığı düşünülüyor.

3- Özel ekipler oluşturulmasına rağmen en ufak bir ipucuna ulaşılamadı

3- Özel ekipler oluşturulmasına rağmen en ufak bir ipucuna ulaşılamadı

Adil Öksüz'ün yakalanması için hem Emniyet hem de Jandarma'da özel ekipler var.

Ancak hâlâ yakalanabilmiş değil... En ufak bir ipucuna da ulaşılamadı.

4- MİT ajanı mı?

4- MİT ajanı mı?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Öksüz'ün MİT ajanı olduğuna dair bilgiler geldiğini söylemişti. 

MİT ajanı olduğuna yani 'çift taraflı çalıştığına' dair iddialar doğrulanamadı ancak hâlâ yakalanamadığı için MİT ve güvenlik içerisinde henüz açığa çıkmamış FETÖ'cüler tarafından saklandığı düşünülüyor.

5- Akıncı Üssü'nün içinde yakalandı

5- Akıncı Üssü'nün içinde yakalandı

Yakalandığında Öksüz ile ilgili dosyanın, kendisini gözaltına alan Kazan Akıncılar Jandarma Karakolu görevlileri tarafından 'boşaltıldığı' belirlenmişti.

Yani Öksüz ile ilgili bilgiler jandarmada gizlenmiş.

Kazan Akıncı Jandarma Karakolu'ndaki tutanakta Adil Öksüz'ün 'Kazan ilçesi Akıncı Mahallesi'nde' yakalandığı bilgisi yer almış. Ancak Adil Öksüz kaçarken Akıncı Üssü'nün 'içinde' yakalanmış.

6- Gözaltında özel muamele

6- Gözaltında özel muamele

Gözaltında tutulanların elleri arkadan kelepçelenirken, 22 saat gözaltında tutulan Adil Öksüz'ün elleri hiç kelepçelenmemiş.

Kendisine ait cep telefonuyla 3 kere Atatürk Araştırma Merkezi Bilimsel Çalışmalar Müdürü Hasan Balcı ile telefon görüşmesi yapması sağlanmış. 

Öksüz'ün ifadesi hiç alınmamış...

7- Gülen ile yaptığı görüşmeler tespit edilemedi

7- Gülen ile yaptığı görüşmeler tespit edilemedi

Serbest bırakılmasının ardından GPS cihazına ek olarak iki cep telefonu da Öksüz'e teslim edilmiş. Bu sebeple Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmeler tespit edilemedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi,  Adil Öksüz'ün yardımcısı olduğu belirlenen eski Anafartalar Koleji sahibi Hasan Çiçek'in iki kere ifadesine başvurulmasına rağmen konuşmadığını, Çiçek'in 'Kurmay Subayların İmamı' olduğunun belirlendiğini söylüyor ve yazısını şöyle noktalıyor:

'Adil Öksüz'ün yakalanması namus meselesine döndü.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
17
7
7
6
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

sen adamı yakala serbest bırak, sonra da yakalayana 4 milyon ödül koy...

Y Y Z

Zamanında kıçı kırık cem garipoğlunu bulamadılar aylarca istanbulda.

Aylin Tozdeviren

Hükümetin gizli ajanı net çift taraflı oynuyor.