Adı Ürgüp'te Bir Parkta Yaşayacak

 > -

Adı Ürgüp'te Bir Parkta Yaşayacak

Adı Ürgüp'te Bir Parkta Yaşayacak

Mai Kurihara'nın adının, Ürgüp ilçesinde bir parka verileceği bildirildi.

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 43'üncü Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu Festivali'nin açılışında yaptığı konuşmada, Suriye'de, Arakan'da ve Türk Cumhuriyetlerindeki acıların üzerine Göreme'de yaşanan olayın, üzüntülerini artırdığını söyledi.

Japonlar ile Türk milletinin çok iyi bir dostluğu olduğunu vurgulayan Yıldız, Japonların özellikle Kapadokya'yı ve Ürgüp'ü çok sevdiklerini ifade ederek, "Keşke olmasaydı, keşke böyle bir olay bölgemizde değil, dünyanın hiçbir yerinde yaşanmasaydı. Maalesef kendini bilmez, kendi nefsinden başka bir şey düşünmeyen bir gafil, çok sevdiğimiz Japon turistlerimizden birini katletti, bir başkasını ise yaraladı. Bu olay bizi derinden yaraladı. Belki Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan bir parkımız var. Adı Japon Parkı'ydı. Bu parkımıza katledilen Japon dostumuzun adını vereceğiz. Kurihara'nın adını parkta yaşatacağız" diye konuştu.

Yaşanan olayın tüm Türkiye'yi hüzne boğduğunu, memleketin kalbine hançer gibi saplandığını belirten Yıldız, olaydan dolayı Japon halkından özür dilediklerini ifade etti.

Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde 9 Eylül'de yürüyüş yaparken bıçaklı saldırıya uğrayan iki Japon turistten Mai Kurihara hayatını kaybetmiş, Hoshie Teramatsu ise yaralanmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

JaponyaSuriyeolay
Görüş Bildir