Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 33 Yaralı'

 > 
129PAYLAŞIM

Bu sabah Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparkta patlama meydana geldi. Valilik tarafından yapılan ilk açıklamada 2 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin yaralandığı belirtilmişti. Ancak daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaralı sayısının 33 olduğunu açıkladı. Vali Demirtaş, ''Olayın bir kadın tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor" açıklamasında bulundu. Saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Patlama 08:05'te meydana geldi ve kentin büyük bölümünden duyuldu...

Saldırı, Merkez Seyhan ilçesindeki Döşeme mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı'nda bulunan Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparkta, tam mesai saatinin başladığı sırada gerçekleştirildi. 

Bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda, 2 kişi hayatını kaybetti, 1'i ağır 33 kişi de yaralandı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş Vali Demirtaş, aracın makam girişine yakın yerde patlatıldığını doğruladı.

Patlamanın 33 plakalı (Mersin) bir araçta meydana geldiğini ve aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını belirten Demirtaş, şöyle devam etti:

''Saat 08.05 civarında otoparkta valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı."

Patlamada can verenlerden biri valilikte geçici görevlendirilen bahçıvan Gökhan Aygül...

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı.

Evli 2 çocuk babası olan Aygül'ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım'a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi.

Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu, ancak üzerinden kimlik çıkmadığı aktarılıyor.

Albayrak: "Bugün iki şehidimiz, 33 yaralımız var. Biri ağır, diğerleri ise hafif yaralı"

Saldırıya ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ise şu açıklamayı yaptı:

"Son yıllarında Türkiye terörle mücadele noktasında çok yoğun bir süreç yaşıyor. Bu olay çok net bir mesaj verdi. Bu saatten sonra, hele özellikle 15 Temmuz'dan sonra bugün yaşanan bu olaylarla birlikte şunu çok net ifade etmek istiyorum. Bu olayların hiçbirisi bizi, Türkiye'nin ulaşmak istediği istikametten alıkoyamayacak." dedi.

Başbakanlık'tan yayın yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Adana Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin olarak Başbakanlık tarafından geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

2. bombalı araç tespit edildi

Adana'da 2. Bombalı Araç: 'Dur' İhtarına Uymayan Sürücü Vuruldu - onedio.com
Adana'da 2. Bombalı Araç: 'Dur' İhtarına Uymayan Sürücü Vuruldu - onedio.com

İlk açıklama AB Bakanı Ömer Çelik'ten gelmiş, Çelik terör saldırısına işaret etmişti...

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum, yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifâ diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Saldırının ardından Adana Valiliğini ziyaret eden AB Bakanı Ömer Çelik, "Saldırı, doğrudan Valiliğe yapıldı, Vali beyin doğrudan hedef alındığı görülüyor" dedi.

Detayları aktaracağız...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir