Adalı: 'Kasam Beşiktaş'a Açık'

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Adalı: 'Kasam Beşiktaş'a Açık'

Adalı: 'Kasam Beşiktaş'a Açık'

Beşiktaş'ın başkan adayı Serdal Adalı, “Benim kasam Beşiktaş’a açık” dedi.

Beşiktaş'ın 16 Haziran Pazar günü yapılacak olan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Fikret Orman’la başkanlık yarışı yapacak olan Serdal Adalı, Vatan’dan Erdal Cömert’e konuştu.

Yıllık bütçesi 2.2 milyar dolar olan TJK’yı yöneten Adalı, yıllık bütçesi yaklaşık 300 milyon dolar olan Beşiktaş’ı yönetmeye talip olduğunu belirtip, projelerini ve düşüncelerini anlattı, siyah-beyazlıların gündemini değerlendirdi. İşte Adalı’nın o açıklamaları:

“Göreve geldiğimiz takdirde hazırlanmış olan bütçe ile çalışacağız. 15 milyon Euro’luk transfer bütçesi olduğu söylendi. 15 milyon Euro ile biz çok iyi çalışırız. Bu bütçe bize yeter. Eğer yetmez ve üstüne çıkmamız gerekirse benim kasam Beşiktaş’a açık. Ayrıca yönetici arkadaşlarımız da gereken katkıyı yapar. Ayrıca sponsorları da devreye sokarız.

‘CAMİAMIZ BÜYÜK’

Beşiktaş çok büyük bir camia... Beşiktaş’ın kongre üyesi olan bir sürü birbirinden önemli iş adamı var. Dinamizmi hayata geçirirsek onların da desteğini alırız. Bu Beşiktaş için çok faydalı olacaktır.

Yine Beşiktaşlı olan bir sürü değerli siyasetçi var. Son 10 sene içinde bizim rakiplerimizden geri kaldığımız konulardan biri de bu. Beşiktaş’a fayda getirecek kim varsa, o insanları kulübe katkı yapmaları için zorlayacağız. İnsanlara gitmeniz gerek. Onları harekete geçirmeniz gerek. Bunu yapmazsanız olmaz. Bunların kendiliğinden gelişmesini bekleyemezsiniz.

Bizim getireceğimiz hoca ve transfer edeceğimiz oyuncular belli. Ayın 17’sinde bunları kamuoyuyla paylaşırız, 2 Temmuz’da da hep beraber kampa giderler.”

Real Madrid’le kıyas yanlış’

Beşiktaş scout takımı olacak bir camia değil. Yarışmacı bir takımız biz. Ama bu demek değil ki altyapıyı önemsemeyeceğiz. Mutlaka her yıl 1-2 tane oyuncuyu A takıma kazandırmalıyız.

Türk takımları ile Real Madrid’in kıyaslanması yanlış. Çünkü çelişki var. Gelirlerimiz Real Madrid kadar değil ama oyuncuları getirmek için onlar kadar para ödüyoruz oyunculara.

Scout sistemini altyapı için kuracağız. 18 yaşındaki adamı getirebilmek zor. Sadece Beşiktaş oyuncu izlemiyor, herkes izliyor. Ben 2010’da yöneticiyken Almanya’da 6-7 çocuğun ailesi ile görüştüm. Türkiye’ye getirelim dedik. Ön protokol gibi bir şey yaptık.

3 tanesi Werder Bremen’in altyapısındaydı, 3’ü de dışardaydı. 15 yaşlarındaki futbolcuları aramak lazım. Altyapıya getirip hazırlarsınız. 18 yaşındaki çocuğu getirdim, A takıma monte ettim derseniz, bunda başarı yüzdesi düşük olur.”

‘Küçülerek büyüme olmaz'

“Küçüleceğiz demeye dilim bile varmıyor. Küçülerek büyükmek olmaz. Gelirleri arttıracağız. Beşiktaş’ın borcu ödenebilir bir borç. Ödenebilmesi için de yapılması gereken 2-3 proje var. Allah uzun ömür versin, onursal başkanımız Süleyman Seba’nın döneminden sonra 1 santimetre kare arazi eklenmemiş. Çok acil bu projeleri hayata geçireceğiz.

3 tane hedefimiz var. Mali, sosyal ve sportif başarı. İlk hedef sportif başarı. Bu gelmeden mali yapıda hedeflenen rakamları tutturmak mümkün değil.

Hala genel kurul üyelerinin biraraya gelebileceği sosyal tesisimiz yok. Sosyal tesis için de bir yer ayarlandı. Süleyman Seba Sosyal Tesisi projemiz var.

Şan Ökten Tesisleri bu amaç için hep düşünülen yerdi ama orasını kiraya vermişler. Yönetimdeyken benim üstleneceğim yer orasıydı.”

‘Para garanti olmadan stat yıkılmamalı’

“IMG ile yapılan anlaşmadan gelecek parayla stadın yapılması planı var. Stadın parası garanti altına alınmadan stadın inşaatına başlamak doğru değil. Yoksa bu takım sersefil olur.

Fikret Orman meslekten olmasa bilmiyor diyeceğim. ‘Burayı dümdüz etmeden inşaat ruhsatı alınmaz’ diyor. Projeyi hazırlarsın, ruhsat almak için sunarsın.

Yıktın, projede terslik çıktı. O zaman ne olacak? Devletin Marmaray projesi 3 yıl beklemedi mi?”

‘Şampiyonluk devre arasında kaçırıldı’

“Bu sene ciddi bir fırsat kaçtı şampiyonluk konusunda. Devre arasında düzgün transferler yapılsaydı bu takım son haftaya kadar şampiyonluk için mücadele ederdi. Biz 2-3 iyi takviye yapıp G.Saray’ı geçeceğimiz yerde F.Bahçe iyi takviyeler yaptı bizi geçti. Bana kalsa iyi bir kaleci alır gelirdim devre arasında. Ayrıca sezon başında da elimizdeki silahı rakibe verdik. Egemen’i F.Bahçe’ye verdik.”

‘Orman transfer yapsın ama...’

“Fikret Bey’le (Orman) konuştuk. ‘Seçimden önce eğer kaçırılmayacak oyuncu ise benimle paylaşıp transferini yapın’ dedim. Çünkü transfer için 10-15 gün beklenmez. O gün olması gerekiyorsa yapılır. Kendisi de buna olumlu yaklaştı.”

‘Sadece birincilik’

“En kısa zamanda 3. yıldızı takmak istiyoruz. Sadece futbol değil. Diğer branşlarda da şampiyonluk dışındaki sonuçlar bizi memnun etmez.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçe Spor KulübüFikret OrmanGalatasaray Spor KulübüReal MadridSüleyman Sebafutboltransfer
Görüş Bildir