Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Adalet Bakanı İstifa Etmelidir!'

12PAYLAŞIM

'Adalet Bakanı istifa etmelidir'

'Adalet Bakanı istifa etmelidir'

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla hakkında fezleke hazırlanan bakanların fezlekelerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilmesini ve meclis soruşturması açılmasını istedi.

Yılmaz, "Adalet Bakanlığı bu fezlekeleri ve bakan kendi hakkında düzenlenen fezlekesini daha fazla alıkoyamaz. Esasen savcılar üzerinde baskı uyguladığı iddia edilen ve hakkında fezleke düzenlenen Adalet Bakanı istifa etmelidir" dedi.

"DOĞAL YARGIÇLIK İLKESİNE AYKIRI MAHKEMELERDİR"

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, TBMM'de basın toplantısı düzenledi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özel yetkili mahkemelerin mutlak kaldırılması gerektiğini belirten Yılmaz, "Bunun yanında terör mahkemelerinin de kaldırılması gerekiyor. Bunlar özel mahkemelerdir. Doğal yargıçlık ilkesine aykırı mahkemelerdir. Mutlaka bu olağanüstü mahkemelerin kaldırılması doğal yargıç ilkesi çerçevesinde yargılamaların tarafsız ve bağımsız mahkemeler tarafından yapılması gerekir" dedi.

"CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN 'TÜRBÜLANS GİBİ BİR TARTIŞMANIN İÇİNDEYİZ' AÇIKLAMASI"

Gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'Türbülans gibi bir tartışmanın içindeyiz' yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Yılmaz, "Bir ülkede hukuk güvenliği olmazsa, adalete güven olmazsa o ülkede türbülansın olması ve o ülkedeki bütün kaynakların ya da bütün kurumların çökmesi söz konusu olabilir. Biz böylesi bir şeyi asla istemiyoruz. En kısa zamanda bağımsız ve tarafsız bir yargının oluşması gerekiyor. Anayasa Değişikliği yapılması gerekiyor, HSYK'nın yeniden oluşturulması gerekiyor" dedi.

Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA,(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir