Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ada Sahilleri Tiyatro Sahnesine Dönüşüyor

Anasayfa > Cool

27- 31 Mayıs’ta gerçekleşecek 1. Bozcaada Tiyatro Festivali, Bozcaada Belediyesi ve Ankara Yön Sanat Atölyesi girişimiyle hayata geçirildi ve ada sakinleriyle Festival konuklarının yürüyüş kortejiyle bugün başladı.

Ziyaretçilerini Ege lezzetleri ve ev yapımı şaraplarıyla mest eden, Yerel Tatlar ve Bağ Bozumu festivalleriyle ünlü Bozcaada, bu sene ilk defa bir Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda gerçekleştirdiği koşu ve kiteboard gibi spor etkinliklerinin yanı sıra, resim sergileri ve sanatçı buluşmalarına da kapılarını açan Bozcaada halkı, tiyatro festivaliyle sanatın bir kolunu daha kucaklamış oluyor.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki açılış konuşmasının ardından Festivalin ilk oyunu Sultan Palamut, Menemen Belediye Tiyatrosu tarafından sokakta sergilendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki açılış konuşmasının ardından Festivalin ilk oyunu Sultan Palamut, Menemen Belediye Tiyatrosu tarafından sokakta sergilendi.

Tiyatroya Sanatçı Desteği

Gelenekselleştirilmesi planlanan Festivale tanınmış topluluk Mahşer-i Cümbüş’ünde aralarında olduğu Türkiye’nin çeşitli illerinden toplam 11 tiyatro gurubu katılacak. Sokak oyunları, atölye çalışmaları ve söyleşiler Festivalin bir parçası olarak ada sakinlerini bekliyor.

Festivale ayrıca; Cezmi Baskın, Turgay Tanulkü, Ferdi Merter, Yıldırım Şimşek ve Koray Ergün gibi pek çok sanatçı da katılımlarıyla destek veriyor olacaklar.

Adada Çekilen Sinema Filmleri ve Yıldızları da Unutulmadı

Adada Çekilen Sinema Filmleri ve Yıldızları da Unutulmadı

Festivalde, Bozcaada sokaklarında çekilmiş olan ‘Güle Güle’ ve ‘Adada Bir Son Bahar’ filmlerinde rol almış ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz usta oyuncu Zeki Alasya’nın anısı da, bir Onur Ödülü ile yaşatılıyor olacak. Festivalde bir diğer ödül de ‘Yusuf Aykut İlhan Emek Ödülü’ adında verilecek.

Festival Nefesi, Deniz Kokusu İle Buluşuyor

Festival Nefesi, Deniz Kokusu İle Buluşuyor

Festivalin sanat yönetmenliğini oyuncu ve akademisyen Mehmet Nurkut İlhan üstleniyor. İlhan, “Geyikli iskelesinden araba vapuruna adımınızı attığınızda festival nefesinin deniz kokusu ile buluştuğuna tanık olacaksınız.” diyerek, tüm yetişkin ve çocuk sanatseverleri Bozcaada’ya Festival’i yaşamaya davet etti.

Önümüzdeki 5 gün için daha iyi bir planı olmayan tiyatroseverler Bozcaada’ya bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?