Sosyal Medyadan Tepki Yağdı: Açlık ve İşsizlikle Mücadele Eden Venezuela'nın Devlet Başkanı Maduro, Nusr-Et'te Görüntülendi

-

Uzun süredir ekonomik krizle mücadele eden ve açlık sınırında yaşayan Venezuela'nın Devlet Başkanı Nicolás Maduro, videolarıyla fenomen haline gelen Nusret Gökçe'nin lokantasında görüntülendi, sosyal medyadan tepki yağdı.

Venezuela uzun bir süredir ekonomik kriz, açlık, işsizlik ve enflasyonla mücadele ediyor. Para birimi bolivarın hızla değer kaybettiği ülkede devalüasyona rağmen herhangi bir gelişme yaşanmazken, yetersiz beslenme nedeniyle çocukların yaşamını yitirdiği aktarılıyor.

Bir tavuk başkent Caracas'ta 14 milyon 600 bin, bir adet tuvalet kağıdı 2 milyon 600 bin, bir paket pirinç 2,5 milyon bolivara satılıyor. Asgari ücretle yarım hamburger alınabiliyor.

Venezuela'daki son durumla ilgili daha ayrıntılı bilgi için içeriğimizi okuyabilirsiniz: 👇

Asgari Ücretle Ancak Yarım Hamburger Alınabilen, %40.000 Enflasyonuyla Felaketin Eşiğindeki Venezuela Ekonomisi - onedio.com
Asgari Ücretle Ancak Yarım Hamburger Alınabilen, %40.000 Enflasyonuyla Felaketin Eşiğindeki Venezuela Ekonomisi - onedio.com

Halkı açlıkla mücadele eden ve ekonomik bir felaket yaşayan Venezuela'nın Devlet Başkanı Nicolás Maduro ise Nusr-Et'in Kapalıçarşı'daki lokantasında görüntülendi.

Çin'de yaptığı resmi ziyaretin ardından İstanbul'a uğrayan Maduro, lüks lokantada Nusret Gökçe'nin şovu eşliğinde eşiyle birlikte yemek yedi.

BBC Türkçe servisinin aktardığında göre, Nicolás Maduro "Nusret, şahsen yanımıza geldi. Sohbet ettik ve hoş zaman geçirdik… Kendisi bana birkaç kez Venezuela'yı çok sevdiğini söyledi" dedi.

Üzerinde adının yazılı olduğu kutudan puro alarak içen Maduro'nın tutumu hem Türkiye'de hem de ülkesinde tepki gördü.

Not: Tütün ürünleri sağlığa zararlıdır.

Ülkesinin gerçeklerinden kopuk olduğu dile getirilerek eleştirildi ve muhalefet tarafından sert bir şekilde kınandı.

"Venezuela halkından çaldıkları paralarla dünyanın en pahalı lokantalarından birinde sefa sürüyor."

Venezuela Kongresi'nin eski başkanı olan muhalif lider Julio Borges, Twitter'da şu yorumu yaptı: "Venezuelalılar acı çekerken ve açlıktan ölürken, Maduro ve eşi Cilia, Venezuela halkından çaldıkları paralarla dünyanın en pahalı lokantalarından birinde sefa sürüyor" dedi.

Dünyada Salt Bae olarak ünlenen, videolarıyla fenomen haline gelen ve pek çok ünlüyü ağırlayan Nusret Gökçe Twitter ve Instagram'a yükledikten sonra videoları kaldırdı ama tepkiler dinmedi.

İşte o tepkiler...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hans-joachim-marsille

k*munzim budur işte. d*niz g*zmiş iti başarılı olsaydı koşa koşa kapitalist ülkelere kaçacaktınız kodumun beyaz yakalı Türkoları sizi

flipflop

Tam bir zalimler ülkesi oldu, masallarında nefret edip lanet yağdırdıkları karun ve firavunlar yanı başımızda ama farkında değiller.

Gizli Kullanıcı

Bizimki bunu sarayda ağırlayıp ejder meyveli smoothie verseymiş ya. Sonuçta körler sağırlar birbirlerini ağırlar. 😄

muhalif-kursad-zafer

Venezuelalılar da hiç işi bilmiyor, kardeşim.. Atın paradan altı sıfır, her şeyi de size bizim reyiz mi öğretsin??

hande-tug

Abi neden Nusret'i karikatürlüyorlar Nusret işini yapıyor ülkesini terk edip lüks içinde yaşayan o değil ne yapacaktı senin ülken böyle benim restorantıma gelme mi diyecekti? Salt bae yapan Nusret değil burda Venezuella Başkanı.

Görüş Bildir