Görüş Bildir
Haberler
Açılışı Yapılacak Yolu Dalgalar Bastı, Erdoğan'ın Ziyareti Ertelendi

Açılışı Yapılacak Yolu Dalgalar Bastı, Erdoğan'ın Ziyareti Ertelendi

Zonguldak Valiliği, kötü hava koşullarına rağmen yapımına devam edilmesiyle gündem olan sahil yolu açılış töreninin ertelendiğini açıkladı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacaktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Zonguldak’ta son bir haftadır etkili olan fırtına nedeniyle hasar gören Kilimli Sahil Yolu ve tüneller 22 Ocak Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılacaktı.

Bugün Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada kötü hava koşulları nedeniyle yol ve tünellerin açılış töreninin ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, yola kadar ilerleyen dalgaları böyle paylaşmıştı. 👇

4 kez dalgalara teslim oldu

4 kez dalgalara teslim oldu

Bugüne kadar yapım aşamasında 4 kez dalgaların maddi hasar verdiği Kilimli sahil yolunda, işçiler canlarını hiçe sayarak önlem almaya çalıştı. 

Sahil hattına kayalar yığarak denizle yol arasına tahkimat yapmaya çalışan işçilerin hayatlarını riske atarak dalgalarla olan mücadelesi ulusal basında haber olunca cumartesi yapılacak açılış töreni ileri bir tarihe ertelendi.

AKP Zonguldak İl Başkanı da ertelemeyi böyle duyurdu. 👇

"Bu taammüden işlenmiş bir cinayettir"

"Bu taammüden işlenmiş bir cinayettir"

Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, Kilimli Sahil Yolunun doğaya karşı işlenmiş bir suç ve kamu kaynağı israfı olduğunu belirterek, 'Bu taammüden işlenmiş bir cinayettir. Tüm Karadeniz’de olduğu gibi Zonguldak’ta da sahillerin, doğal plajların üzerine zift dökülüp denizlerin doldurularak yola dönüştürülmesi akla da bilime de çağımızın oluşturduğu değerlere de aykırıdır. Ayrıca en küçük fırtınadan olumsuz etkilenip hizmet dışı kalması projesinin de hatalı olduğunu göstermektedir. Kamu kaynaklarının sorumsuzca havaya savrulduğu anlaşılan yol, her yanıyla kamu vicdanında mahkum olmuştur' dedi.

Haber ve Fotoğraflar: Gazete Duvar

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
17
7
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tom lee jones

sahil yolu maskesiyle tum akdeniz karadeniz ege kiyi seritlerini aman ha skin ki iciniz rahat etsin davarolar.

Bozkurt

Salgın döneminde salgına rağmen salonları dolduranlara teşekkür eden bir zihniyetin niteliksizliğinden nasibini elbet insan hayatı da alacaktır. Alıyor da.

Halil Değerli

Denize sıfır yol mu yapılır... .... Hem de karadenizde... .... 😠🤪😡