Açık Kalan Mikrofon Ünlü Gazeteciyi İşinden Etti!

 > -

Açık Kalan Mikrofon Ünlü Gazeteciyi İşinden Etti!

Açık Kalan Mikrofon Ünlü Gazeteciyi İşinden Etti!

Ünlü gazeteci, mikrofonun açık olduğunu bilmeden yaptığı şaka yüzünden işini kaybetti.

Yahoo News Washington bürosu şefi David Chalian, ABD'deki Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney ve eşi hakkında yaptığı şaka nedeniyle işinden oldu.

Chalian, toplantının canlı yayını öncesinde mikrofonun açık olduğunu unutarak, Romney ve eşi için ''siyahlar boğulurken mutlu bir şekilde parti yapıyorlar'' şeklinde şaka yapmasının üzerinden 24 saat geçmeden işine son verildi.

Yahoo sözcüsü Anne Espiritu konuyla ilgili açıklamasında, Chalian'ın sözlerinin şirketin görüşlerini yansıtmadığını belirterek, "Mitt Romney'in kampanyasını destekliyoruz. Ayrıca Romney'den parti çalışanlarından onu destekleyen ve bu olaydan üzüntü duyan herkesten özür diliyoruz" dedi.

Chalian da yaptığı açıklamada, ''uygunsuz ve düşüncesiz'' bir şaka yaptığını ve bundan dolayı ''büyük üzüntü duyduğunu'' belirtti.

Romney'in kampanyasındaki yetkililerden özür dilediğini kaydeden Chalian, bu vesileyle Romney ve eşinden de özür dilemek istediğini ifade etti.

Newsbuster adlı internet sitesi olay üzerine Chalian'ın yorumlarının yer aldığı söz konusu video ile ses kaydını yayımladı.

Videoda; kamera, Isaac kasırgası sahile yaklaştığı sıradalarda Romney ve eşi Ann'in görüntülerini gösterirken, ses kaydında toplantıya ait çoğu anlaşılmayan arka plan konuşmaları duyuluyor.

Bu sırada Chalian, ''hiç de endişeli gözükmüyorlar'' diyen bir sese, açıkça duyulan bir sesle, ''Siyahlar boğulurken mutlu bir şekilde parti yapıyorlar'' karşılığını veriyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriMitt Romneyarka planolay
Görüş Bildir