Acı Haber Ailelere Veriliyor: İdlib'de Şehit Düşen Askerlerimizin Kimlikleri Açıklanmaya Başlandı

4.7bPAYLAŞIM

Dün gece İdlib'de gerçekleşen elim saldırının ardından 35 askerin şehit olduğu açıklanmıştı. Şehit olan askerlerimizin isimleri ve kimlikleri açıklanırken, ailelerine de acı haber ulaştırılmaya başlandı.

Dün gece İdlib'de gerçekleşen saldırının tüm detaylarını saat saat sizinle burada paylaşmıştık;

İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı | Hatay Valisi: '33 Şehit, 32 Yaralımız Var' - onedio.com
İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı | Hatay Valisi: '33 Şehit, 32 Yaralımız Var' - onedio.com

22:00 civarı sosyal medyada duyulan haberlerin ardından şehitlerimizin olduğu söylenmiş ardından Hatay valisi Rahmi Doğan, İdlib'deki saldırının ardından dördüncü kez kameraların karşısına geçerek hayatını kaybeden askerlerin sayısının 33'e çıktığını duyurmuştu. Vali 32 askerin tedavisinin de hastanede sürdüğünü aktarmıştı.

İlk olarak İdlib'deki saldırısı sonucu şehit olan 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı'nın Kahramanmaraş'taki evine acı haberi ulaştı.

AA'nın haberine göre, şehidin Türkoğlu ilçesindeki baba evine gelen Kaymakam Gürbüz Saltaş, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mete Pekmez, şehadet haberini anne Ayşe ve baba Hüseyin Saygılı'ya verdi.

Bu arada, 7 kardeş olan Ahmet Saygılı'nın 3 kardeşinin de Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak çeşitli yerlerde görev yaptığı öğrenildi.

24 yaşında olan Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in şehadet haberi ise Mersin'de yaşayan ailesine verildi.

24 yaşında olan Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in şehadet haberi ise Mersin'de yaşayan ailesine verildi.
24 yaşında olan Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in şehadet haberi ise Mersin'de yaşayan ailesine verildi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile beraberindeki heyet, sabah saatlerinde, acı haberi şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in Alibeyli Mahallesi'nde oturan babası Şuayip ile annesi Gülten Tüzel'e verdi. 7 kardeş olan Tüzel'in baba evi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Tüzel ailesinin yakınları ve komşuları da taziye için eve geldi. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in cenazesinin, Erdemli'de toprağa verileceği öğrenildi.

İdlib'de hayatını kaybeden askerlerden Piyade Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz da 23 yaşındaydı.

Şehit Turgut Korkmaz'ın Antalyalı olduğu öğrenildi. Şehidin haberi Finike ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

Yüzbaşı Süleyman Şahin ise 35 yaşındaydı, vefat haberi Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki yakınlarına verildi.

Yüzbaşı Şahin'in anne ve babasının, şehidin çocuklarına bakmak için Ankara'ya gittiği, acı haberi de burada aldıkları öğrenildi.

Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz Kayseriliydi ve 24 yaşındaydı. Şehadet haberinizi Develi'deki ailesine verdiler.

Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz Kayseriliydi ve 24 yaşındaydı. Şehadet haberinizi Develi'deki ailesine verdiler.
Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz Kayseriliydi ve 24 yaşındaydı. Şehadet haberinizi Develi'deki ailesine verdiler.

Şehidimiz Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz 24 yaşındaydı. Acı haberi Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan baba evine ulaştı.

Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş’un şehit olduğu haberi Bitlis'teki ailesine verildi.

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde ikamet eden aile, ilçe merkezinde yapılacak bir törenle şehit evlatlarını defnedecek.

6 ay önce nişanlandığı ve yakın zamanda dünyaevine girmeye hazırlandığı öğrenilen Piyade Uzman Onbaşı Batuhan Tank'ın ise Osmaniye'deki baba evine acı haber ulaştı.

Piyade Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya'nın vefat haberi ise Osmaniye'de yaşayan ailesine verildi.

Şehidin Kale Mahallesi'ndeki evine Türk bayrakları asılırken, anne Döne Akkaya ile baba Ali Akkaya, gözyaşı döktü. Şehit Halil İbrahim Akkaya'nın cenazesinin bugün Bahçe Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Tekirdağ'da yaşayan şehitlerimiz Recep Bekir, Nihat Kara ve Birhan Er için de ailelerine acı haber verildi.

 • Şehit Uzman Onbaşı Recep Bekir / Tekirdağ - Ergene

 • Şehit Piyade Onbaşı Nihat Kara / Tekirdağ - Saray

 • Şehit Uzman Onbaşı Birhan Er / Tekirdağ - Çorlu

23 yaşındaki Uzman onbaşı Recep Bekir’in ailesinin Ergene’de, Piyade Onbaşı Nihat Kara’nın ise Saray’ın Büyükyoncalı Mahallesinde yaşadığı öğrenildi.

15 gün önce İdlib’e gittiği öğrenilen şehit Uzman Onbaşı Recep Bekir’in evine Türk bayraklı asılırken, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı da aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidimiz Akif Akçadağ'ın acı haberi de Kahramanmaraş'ta ailesine iletildi.

Merkez Onikişubat ilçesine bağlı Karamanlı Mahallesi'nde oturan şehidin annesi Serpil Akçadağ ve babası Bekir Akçadağ'a acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi. Şehadet haberini alan Piyade Astsubay Çavuş Akif Akçadağ'ın yakınları ve komşuları, taziye için eve akın etti. Bekar olan Akif Akçadağ'ın baba ocağına ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

TANKÇI CUMA BAĞTUR / BATMAN

İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Tankçı Sözleşmeli Er Cuma Bağtur'un acı haberi, memleketi Batman'ın Sason ilçesindeki ailesine verildi.

UZMAN ONBAŞI AHMET ALPARSLAN - (23) - İSTANBUL

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ TOLGA CAN YILMAZ - (24) - BURSA

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ ALİ TURGUT (39) - UŞAK

İdlib bölgesinde Esed rejiminin hava saldırıları neticesi şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut'un (39) acı haberi memleketi Uşak'taki baba evine ulaştı. Şehidin evi Türk bayrakları ile donatıldı.

Dün akşam saatlerinde İdlib'de Esed rejiminin hava saldırıları sonucu şehit haberi Banaz ilçesine bağlı Büyükoturak köyüne de ulaştı. Şehit Ali Turgut'un (39) babaevine acı haberi Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç verdi.

MEHMET MUHAMMET AKAY – MERSİN

Acı haber ailelere ulaştırıldı.

 • EMRE BAYSAL – MANİSA

 • SELMAN CANKARA - ADANA

 • ADEM AKIN – TOKAT

 • BAYRAM OLGUN – PİYADE TEĞMEN – KONYA

 • TAYFUN PEKEL – SAMSUN

 • EMİN YILDIRIM – HATAY

 • MEHMET ORHAN – ADIYAMAN

 • OSMAN AK – MERSİN

 • MUSTAFA BAYRAKDAR – HATAY

 • MUHARREM ÖĞÜTCÜ – BİNGÖL

Sizler bizim kahramanlarımızsınız. Ruhunuz şad olsun!

A Haber Ankara Temsilcisinin "Belki Şehit Veriyoruz Ama..." Sözleri Tepkilerin Odağında - onedio.com
A Haber Ankara Temsilcisinin "Belki Şehit Veriyoruz Ama..." Sözleri Tepkilerin Odağında - onedio.com

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
despresso

hangi köyün hangi gecekonduların hayata 1-0 mağlup başlamış delikanlıları bunlar? Böyle gaddarca bir kıyas yapmak istemiyorum ama şehit haberleri hep böyle fakir fukara mahallelere geliyor ya. o kadar üzgünüm ki.

elifsan

Ben haber izleyemiyorum, sosyal medyada gezinemiyorum, internette bile dolaşamıyorum.. Varsın gündemden haberi yok desinler. Ben bu canların bu evlatların toprak altında olmasını kaldıramıyorum. Yüzlerine bakacak yüzüm yok sanki. Öyle vicdanım sızladı. Rabbim ailelerine dayanma gücü versin..

tunakarahan

Yine toprak yollardan, sıvasız katlardan çıktı şehitler. Çakarlı Lambolardan, Hilal’in yalısından çıkacak değildi ya!

melih-ugur-oktar

boyasız sıvasız tuğla kerpiç evlere yine mercedesler yanaşıyor

arsenic

Evler herşeyi anlatıyor aslında. Binbir yoklukla, sıkıntıyla çocuk büyüten, onuruyla hayatlarını kazanan, mütevazi ve tertemiz Türk aileleri hepsi. Evlatlarını büyütüp, yetiştirip bu vatan için feda ettiler demek isterdim. Ama bu vatan sınırları içinde değil, başka ülkenin topraklarında, başka ülkenin kendi seçilmiş başkanına karşı bir savaşta. Ben anlayamıyorum. Lütfen gerçekten bilen varsa anlatsın.

Görüş Bildir