Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acı Çekmeden Nasıl Topuklu Ayakkabı Giyilir? İşte Cevapları!

Anasayfa > Goygoy

Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabı uzun süre giyildikten sonra can yakıcı olabiliyorlar. Peki, acı çekmeden topuklu ayakkabı giymek mümkün mü?

Acı çekmeden topuklu ayakkabı giymenin incelikleri

Acı çekmeden topuklu ayakkabı giymenin incelikleri

- Satın aldığınız ayakkabının malzemesi oldukça önemli. Nefes alan, terletmeyen ve doğal malzemeden yapılmış olan topuklu ayakkabılar daha konforlu ve sağlıklı bir yürüyüş vadediyor. Ayakkabının tabanının çok kaygan veya sert olmaması da ayakkabıyı giyerken daha rahat yürünmesine yardım ediyor

- Ayakkabının formu yani genişliği ve uzunluğu ayak yapınızla uyumlu olursa topuklu ayakkabının ayağınızı acıtma riski de düşüyor.

- Ayakkabı seçimini akşam saatlerine bırakmak ayak formu genişlediği için daha memnun edici sonuçlar veriyor. Ayak numaranızı sık sık kontrol etmek doğru ayakkabı almayı kolaylaştırıyor.

- Topuklu ayakkabı alırken ayakta denemek ve iki ayakkabıyı da giyerek deneme yürüyüşü yapmak oldukça önemli. Böylece yanlış veya ayağı vuran ayakkabı seçiminin önüne geçebilirsiniz.

- Topuk nedeniyle ayakların ne kadar öne kaydığı da ayakkabı seçiminde önem taşıyor. Fazla öne kaymış olan ayakkabılar ayak şeklinizle uyumlu değildir.

- Topuklu ayakkabınızın içerisinde ayaklarınızın daha rahat etmesi için ortopedik taban yerleştirmesi yapabilir veya ayaklarınızın önüne veya arkasına silikon yastıkçıklar yerleştirebilirsiniz. Böylece topuklu ayakkabı üstünde daha uzun saatler geçirebilirsiniz.

- Her gün aynı ayakkabıyı giymemelisiniz. Böylece ayaklarınızın ağrımasını önlersiniz. Aynı zamanda her gün farklı boyda topuklu ayakkabı giymek de ayak ağrılarını önler.

- Ayak tırnaklarınıza düzenli pedikür yaptırmak ve tırnakları küt kestirmek de rahat topuklu ayakkabı giyilmesinde rol oynar.

- Geniş ve güçlendirilmiş topuklara sahip olan ayakkabılar daha rahat giyim sağlıyor. İçinde ayaklarınızın sıkışmadığı ve rahat ettiği topuklu ayakkabılar satın almaya özen gösterin.

- Gün boyu topuklu ayakkabılarınızla rahatça dolaşmak istiyorsanız topuk boyunun 5 cm'i aşmadığı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bu boyun üstündeki ayakkabılar yükseklikleri nedeniyle ayaklarınızın ağrımasına sebep olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
16
9
4
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?