Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acayip Bilgiler Kuşağı: Karantinadan İlber Ortaylı Seviyesinde Çıkmanıza Neden Olacak 15 İlginç Gerçek

372PAYLAŞIM

Gelin bakalım haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimiz, bu hafta bizlere neler öğretecekmiş...

Kaynak: https://www.kickassfacts.com/fact-of-the...

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Acayip Bilgiler Kuşağı: Hayata Karşı Merakınızı Beş Katına Çıkarma Garantili 15 İlginç Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Hayata Karşı Merakınızı Beş Katına Çıkarma Garantili 15 İlginç Gerçek - onedio.com

1. Milyonerin biri Rocky Dağları'na iki milyon dolarlık hazine gömmüş ve geride şiir şeklinde ipucu bırakmıştır.

2. USS Indianapolis isimli ABD donanmasına ait gemi 1945'te Pasifik Okyanusu'nda battığında kurtarılmayı bekleyen 150 kişi köpek balıkları tarafından öldürülmüştü.

3. Jay-Z, 50 Cent, Tupac, Dr Dre ve Eminem solaktır.

4. İlk yürüyen merdiven 1898'de Londra'da inşa edilmişti. Merdiveni kullananlar o kadar zorlanıyorlardı ki, merdivenin bittiği noktada bir çalışan duruyor ve inenler kendilerine gelsinler diye brendi ikram ediyordu.

5. Tuz insanlık tarihinde o kadar önemli bir yere sahiptir ki, İngilizce'deki "salary" (maaş) kelimesi Latince'deki "salarium" (tuz) kelimesinden gelir.

6. Avustralya'da bir kadın kazanan at yarışı bahisinin fotoğrafını Facebook'ta paylaştı. Fotoğrafın üzerindeki kodu gören arkadaşı, kodu kullanarak ödülü kadından önce aldı.

7. Palau'daki Denizanası Gölü, okyanustan ayrıldığı için tamamen denizanasıyla doludur. Doğal avcılar bu sularda bulunmadığı için buradaki denizanaları evrimleşmiş ve zararsızlaşmışlardır. Gölde yüzmek güvenli ve serbesttir.

8. Lenin, İngilizce konuşurken ağır bir İrlanda aksanı kullanırdı.

9. Fransa'da kitaplar tıpkı elektrik, ekmek ve su gibi "temel ihtiyaç" olarak kabul edilir.

10. 2011'de yapılan bir ankete göre Ruslar'ın %32'si Güneş'in Dünya'nın etrafında döndüğüne inanıyor.

11. "İyi ki doğdun" şarkısının hakları Warner Music tarafından 1990 yılında 15 milyon dolara alınmıştır. Bu yüzden Wendy Williams şarkıyı televizyon programında söylediği için 700 dolarlık ceza ödemek zorunda kalmıştır.

12. 1996 yılında 4 yaşındaki bir Rus çocuk ona zarar veren ailesini terk edip vahşi köpeklerle yaşamaya başlamıştı. Yakalanması iki yıl sürmüş ve bu süreç içinde çocuk sürünün lideri olmuş, polisi üç kez atlatmıştı. Daha sonra askeri okula gitti ve orduda görev aldı.

13. Derinkuyu Yeraltı Şehri'nin bulunması 1963'te bir adamın evindeki duvarı yıkması ve arkasında bir tünel sistemi keşfetmesiyle olmuştur.

14. Ebeveynler çocuklarından ziyade bir yabancının yalan söylediğini daha çabuk anlıyorlar.

15. 2015'te en yaşlısı 76 yaşında olan 6 kişilik "Dede Çetesi" İngiliz tarihindeki en büyük banka soygununa imza atmış ve 200 milyon dolar çalmışlardır.

Her hafta ilginç soruları cevapladığımız içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Farazi Sorulara Mantıklı Cevaplar: İnternet Bir Anda Yok Olsaydı Ne Olurdu? - onedio.com
Farazi Sorulara Mantıklı Cevaplar: İnternet Bir Anda Yok Olsaydı Ne Olurdu? - onedio.com

Haftaya görüşmek üzere!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-rosa-mora

Bunları bilince İlber Ortaylı seviyesine mi çıkıyormuşuz? Mesela Eminem'in solak olduğunu bilince?! Siz İlber Ortaylı'yı kim zannediyorsunuz? Onun okuduğu binlerce kitabı okumak yerine uyduruk bir Onedio içeriğiyle seviyesine çıkılacak bir medya figürü mü? Lütfen basit içeriklerinize başlık atarken biraz haddinizi bilin. Ayıptır.

demas

basliga bak yaa ilber ortayli😂

selot

#15 filmi var. merak edenlere filmin adı: Going In Style

selot

#1 hemen şiiri paylaşın çözmeye başlayalım o şiiri nerden buluruz acil ???

logicaldoor

Sevgili editörcüğüm, o kelimenin kullanılmasındaki bir etken, bir dönem çalışanlara ücret olarak tuz veriliyor olması da olabilir mi acaba?

Görüş Bildir