Acayip Bilgiler Kuşağı: En Sıkıcı Ortamda Bile Kaliteli Sohbet Başlatmanızı Sağlayacak 15 İlginç Gerçek

387PAYLAŞIM

Acayip Bilgiler Kuşağı'nda bu hafta neler öğreneceğiz bakalım 😅

1. Meksika'daki tüm çocuklara, aşı geçmişlerinin kaydedilmesi gereken bir 'Ulusal Aşı Kartı' verilir. Çocukların okula gitmeden önce önlenebilir 14 hastalığın aşısını içeren eksiksiz bir sicile sahip olması gerekir.

2. Penguenlerin kuşlar ve sürüngenler arasındaki kayıp halka olduğunu kanıtlamak isteyen üç kaşif (Bill Wilson, Henry Bowers ve Apsley Cherry) 1911 yılında Antarktika'ya yola çıktı. Kışın ortasında (-60 ° C) penguen yumurtası toplayan ekip ülkelerine geri döndüğünde müze tarafından ilk başta reddedildiler.

3. Soğuk Savaş sırasında Sovyet Mareşali Georgy Zhukov ABD'den beyaz Coca-Cola satın almış ve onu votka gibi göstermiştir.

Amerikan kapitalizminin sembolünün benimsenmemesi için "Amerikan ürünü gibi görünmesin. Rengini de değiştirin." demişti.

4. 2. Dünya Savaşı sırasında, Pablo Picasso Almanlar Paris'i işgal ederken şehirde kaldı. Dairesinde yapılan arama sırasında Alman subay Guernica'nın bir fotoğrafını görüp 'Bunu sen mi yaptın?' diye sorunca Picasso 'Hayır, siz yaptınız' cevabını vermiştir.

Guernica, Pablo Picasso tarafından 1937'de yapılan, İspanya İç Savaşı sırasında Nazi Almanyası'na ait 28 bombardıman uçağının 26 Nisan 1937'de İspanya'daki Guernica şehrini bombalamasını anlatan anıtsal tablodur.

5. Kızı Unicorn yani tek boynuzlu bir at isteyince Pablo Escobar ona bir at alıp başına bir koni, sırtına da kanatlar zımbaladı. At bu yüzden enfeksiyon kapıp öldü.

6. 2008'in sonlarında birçok kritik Android'in başarısız olacağını düşünürken Şubat 2015 itibarıyla Android toplam akıllı telefon işletim sistemi pazar payının yaklaşık %85'ini elinde tutuyor.

7. Araştırmacılar, Mars'taki zorlu koşulların etkisine hazırlık için Antarktika'nın ortasına bir izolasyon ekibi göndermiştir.

8. 1849 yılında New York'ta bir adam yabancıların yanına gidip sohbet etmeye başlardı. Güvenlerini kazandıktan sonra ise bir günlüğüne kendisine para veya değerli bir eşyalarını vermesini istiyor sonra ise geri vermiyordu.

9. Ünlü Loch Ness Canavarı'nın fotoğrafını çeken adam ölüm döşeğindeyken bunun bir yalan olduğunu itiraf etmiştir.

10. Hindistan'da çıkan bir yasaya göre doktorlar reçete yazarken büyük harflerle ve açık bir şekilde yazmak zorundadır. Amaç ise yazılanların yanlış yorumlanmasından kaynaklanan ölümleri önlemektir.

11. Endonezya'nın Tana Toraja adasında bir bebek diş çıkarmaya başlamadan ölürse, ailesi bir ağacın gövdesini açarak bebeği oraya gömer. Ağaç bebeğin etrafında yeniden büyüyerek onu absorbe eder.

12. Joao Pereira de Souza, Rio de Jenario kıyılarında açlıktan ölmek üzere olan bir penguen bulmuştu. Onu iyileştiren Joao doğaya saldıktan sonra geleceğinden umutsuzdu ancak Dindim her defasında geri döndü.

Genellikle üremek için Arjantin veya Şili kıyılarını seçen arkadaşlarının aksine Dindim 8 ayını geçirmek için Souza'nın yanına dönüyor.

13. Ian McKellen, Hobbit filmi için yeşil perde önünde çekim yapmaktan o kadar bıkmıştı ki sinirlenip göz yaşlarına boğulmuştu.

14. Steven Spielberg, Harry Potter'ı bir animasyon filmi yapmak istemişti.

15. Edward Stuart Baker isimli bir adam sol kolunu boğazına siper ederek panter saldırısından kurtulmuştu. Kolunu kaybetmesine rağmen tenis turnuvalarına katılmış hatta birkaç yerel turnuvanın da kazananı olmuştu.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Annesinden Sadece İki Yaş Küçük: 27 Yıl Önce Dondurulan Embriyodan Doğan Bebek Rekor Kırdı - onedio.com
Annesinden Sadece İki Yaş Küçük: 27 Yıl Önce Dondurulan Embriyodan Doğan Bebek Rekor Kırdı - onedio.com
Almanın Aksine Vermekte Israrcı Olmayı Huy Edinen İnsanlar İçin Kullanılan "Ekoist" Kavramı İle Tanışın! - onedio.com
Almanın Aksine Vermekte Israrcı Olmayı Huy Edinen İnsanlar İçin Kullanılan "Ekoist" Kavramı İle Tanışın! - onedio.com
Her Gün Muhatap Olduğumuz O Gıcık İnsanlarla Başa Çıkmak İçin Mark Twain’den Altın Niteliğinde Dersler - onedio.com
Her Gün Muhatap Olduğumuz O Gıcık İnsanlarla Başa Çıkmak İçin Mark Twain’den Altın Niteliğinde Dersler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sakinsakin

Escobar süzme orospu çocuğuymuş!

melike-eylul

Türkiyede de aşı karşıtları için böyle mecburiyet getireceksin aslında gerekli bulaşıcı hastalıkların aşısını yaptırmayanlar okula alınmayacak ister özel olarak alıp kendiniz yaptırın ister sağlık ocaklarında ücretsiz yaptırın diye seçenek sunulacak zaten herkes ücretsiz olanı seçer aşısız çocuk da kalmaz

aaabbbcccddd

5. Kızı Unicorn yani tek boynuzlu bir at isteyince Pablo Escobar ona bir at alıp başına bir koni, sırtına da kanatlar zımbaladı. At bu yüzden enfeksiyon kapıp öldü. amına kodumun müptezeli seni

feyk

#3 soguk savas ve cola iliskisine gireceksek pepsi ile cok daha orjinal hikayeler var. rivayet oki sovyet premieri nikita khrushchev amerikada bir fuarda pepsiyi cok begeniyor ve rusyaya getirtmek istiyor ama o devirde iki blok arasinda para iliskisi olmadigi icin vodka takasi yapiyorlar. uzun yillar pepsi dogu blogunda bulunan tek amerikan markasi oluyor, rus ailelerin evine giriyor. bu sirada pepside rus vodkasinin batida dagitimini yapiyor. sonrasinda isler dahada ilginclesiyor, o sira takas icin vodka bulamayan rusya savas gemisi teklif ediyor. baya baya destroyerlerin firkateynlerin oldugu buyuk bir gemi filosunu pepsiye takasla veriyorlar. tabiyki verilenler eski gemiler, hurda olarak satmasi icin pepsiye veriliyor. ama ne olursa olsun pepsi kisa sureligine dunyanin en buyuk donanmalarindan birine sahip oluyor.

Görüş Bildir