Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD'li Senatöre Zehirli Mektup

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'de Senatöre Zehirli Mektup Gönderildi

Mektup, Senato'da Mississippi'yi temsil eden Wicker adına gönderilmişti.

Amerikan basını, mektubun, senatörlere giden mektupları incelemeden geçiren Washington'daki birim tarafından tespit edildiğini duyuruyor.

İncelemelerde risin maddesi içerdiği sonucuna varılan mektup üzerine başka testler de yapılacak.

Haberin Tamamı İçin:

ABD'li Senatöre Zehirli Mektup

Mississippi Senatörü Wicker'a gönderilen mektubun zarfında zehirli madde tespit edildi.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti Mississippi senatörü Roger Wicker'a gönderilen mektubun zarfında öldürücü bir zehir olan risin maddesine rastlandı.

ABD Kongresi yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Senatör Wicker'a gönderilen mektup üzerinde yapılan iki test, mektubun risin maddesini içerdiği yönünde netice verdi. Kesin yargıya varılması için başka testler de yapılacak.

Mektubun, Senatör Wicker'a ulaşmadan, Maryland eyaletinin Prince George bölgesindeki bir posta işlem tesisinde ortaya çıkarıldığı belirtildi. Senatörlere gönderilen tüm postalar, teslimden önce dikkatli bir taramadan geçiriliyor.

Demokrat Parti Missouri senatörü Claire McCaskill, olayla ilgili olarak bir şüphelinin tespit edildiğini belirtti ancak bir tutuklama yapılıp yapılmadığına dair bilgi vermedi. McCaskill, mektubun, Kongre üyelerine sıkça yazan biri tarafından gönderildiğini söyledi.

WİCKER YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Mektubun hedefi olan Senatör Wicker da yaptığı yazılı açıklamada, olayı doğrulayarak, mektubun Washington'daki ofisine gönderildiğini kaydetti.

Olayın Kongre polisi ve FBI tarafından halen soruşturulduğunu belirten Wicker, "Güvenlik yetkililerine, Kongre'de çalışan bizlerin emniyeti için sıkı çalışmaları ve titizliklerinden dolayı teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir