ABD'li Kadın İstanbul'da Bir Haftadır Kayıp

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'li Kadın İstanbul'da Bir Haftadır Kayıp | T24

ABD'li Kadın İstanbul'da Bir Haftadır Kayıp | T24

İstanbul'u tek başına gezmeye gelen ABD'li Sarai Sierra'dan bir haftadır haber alınamıyor

Fotoğraf tutkunu Sarai Sierra (33) 7 Ocak tarihinde Türkiye'ye geldi, Beyoğlu'nda bir hostelde kalan Sierra son olarak pazartesi günü kız kardeşi ile telefonda görüştü. Galata Köprüsü'nü gezmeye gideceğini söyledi. 21 Ocak günü New York'a dönmesi beklenen kadını havalimanında bekleyen eşi üçaktan çıkmaması üzerine polise başvurdu.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre New York Polisi, FBI yetkilileri, Türkiye ile temas kurdu. Ancak bilgi alınamadı.

Kaldığı hostel'in sahibi ise Sierra’yı en son Pazar günü yemek almak için dışarı çıkarken gördüğünü bildiriyor. Sierra’nın uzun süre ortalıkta görünmemesi üzerine odasını kontrol eden hostel sahibi, kadının pasaportunu, sağlık kimliklerini, şarj aletini ve kıyafetlerini toplanmamış halde buldu.

Sierra’nın başına kötü bir şey geldiğine inanan eşi Steven ve erkek kardeşi Türkiye’ye geliyor. Sierra’nın yakın bir arkadaşı, 11 ve dokuz yaşlarında iki oğlu olan Sierra’nın 14 yıllık eşiyle aralarında hiçbir problem olmadığını, onları terk etmek için bir sebebi olmadığını belirtiyor.

Bir klinikte resepsiyonist olarak çalışan ve üniversite eğitimine devam eden Sierra aynı zamanda amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyor. Instagram’da “madeinNY” hashtag’iyle hesabı bulunan Sierra’nın takipçileri de kayıp kadının bulunması için kampanya başlattı. ABD basınında da konu büyük yankı buldu.

Haberin Tamamı İçin:

Amerika Türkiye'yi tartışıyor | T24

Amerikalı bir turistin İstanbul'da kaybolmasının ardından Türkiye'nin yabancılar için güvenli olup olmadığı ABD medyasında masaya yatırıldı.

Amerikan basını İstanbul'un ABD'ye göre güvenli şehirler arasında yer aldığını çoğunlukla kapkaç vb. suçlara rastlandığını yazarken tecavüz ve cinayet gibi ağır suçlarla seyrek olarak karşılaşıldığını yazdı.

USA Today'e konuşan ve İstanbul'da yaşayan Hırvat Marijana Mustra, Sarai Sierra'nın kaybolduğu Beyoğlu bölgesinde yaşıyor. Mustra, bazen erkekler tarafından rahatsız edildiğini ancak genel olarak kendisini

İstanbul'da güvende hissettiğini belirtiyor.

Haberde Sarai Sierra'nın kaldığı hotelin Tarlabaşı'nda olduğu ve buranın Beyoğlu'nun en tehlikesi bölgesi olduğu belirtiliyor.

Haberde ayrıca İstiklal Caddesi'nin gençler ve turistlerin gezdiği anlatılırken Taksim'in de İstanbul'un en modern yerlerinden biri olduğu ve gençlerin buraya gece hayatı için geldiği de vurgulanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriInstagramİstanbulTecavüz
Görüş Bildir