ABD'li gazeteci Hersh: Amiral Türkiye'ye Uçak Gemisi

1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'li gazeteci Hersh: Amiral Türkiye'ye Uçak Gemisi

ABD'li gazeteci Hersh: Amiral Türkiye'ye Uçak Gemisi

ABD'li gazeteci Hersh :Bölgesel güç olan Türkiye önemli askeri adımlar attı. Yakında bir uçak gemisi de ordunun emrine verilecek.
ABD'nin Vietnam ve Irak'taki kanlı yüzünü ortaya çıkartan Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh (78) önemli açıklamalarda bulundu. Pulitzer ödüllü Hersh, dünyanın 2007'den beri yeni bir yörüngeye girdiğini ve Türkiye'nin bölgede söz sahibi olduğunu söyledi. İşte Hersh'ün o açıklamaları: ABD ve Avrupa ekonomik krizle boğuşurken Arap Bahar'ı Ortadoğu'da değişime yol açtı. Türkiye bölgede söz sahibi oldu. ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Fransa ve İtalya, bu konudan çok rahatsız. Önümüzdeki 1 yıl çok kritik. Bu süre, ülkelerin gelecek 30 yılının kaderini çizecek.
TEST TAMAM...
Bölgesel güç olan Türkiye, küresel güç olmak için askeri alanda çok önemli adımlar attı...
Türk ordusu rakamsal olarak dünyanın en büyük 9. ordusu olarak görünse de, aslında ilk 4 ordu içinde. Tek eksiği ise uçak gemisine sahip olmaması. Ancak Türkiye uçak gemisi almak için de harekete geçti. ABD ile F-35 savaş uçakları konusunda uzun süredir yapılan pazarlık da sonuçlandı.
F-35'ler, uçak gemilerine inip-kalkma testini başarıyla geçti. Türkiye de, alım siparişini verdi. Irak'taki çözüm Türkiye, İran ve Irak arasındaki görüşmelere bağlı. Barzani ve Talabani, haddini aşmak için birçok yol aradı ama bulamadı. Suriye konusu çok kritik. Esad, görevde kalamayacağını iyi biliyor.
Sadece önündeki seçenekleri değerlendiriyor. Ülkeden kaçmayı son seçenek olara...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriBeşer EsadFransaİngiltereIrakİranİtalyaRusyaSavaşSuriye
Görüş Bildir