Görüş Bildir

etiket ABD Dışişleri'nden Başkonsolosluk Personelinin Ailelerine Uyarı: İstanbul'dan Ayrılın

Anasayfa > Gündem

ABD Dışişleri Bakanlığı, 29 Ekim’de güncellediği uyarısında artan terör tehditleri sebebiyle ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda çalışan personelin ailelerinin Türkiye’yi terk etmesini istedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuru ile İstanbul’da ABD başkonsolosluğunda görev yapan tüm personel ailelerinin şehri terk etmeleri emredildi.

Uyarının sadece İstanbul’daki ABD vatandaşı diplomatlarının ailelerini kapsadığı belirtildi.

Bu karara gerekçe olarak, radikal grupların İstanbul’da yaşayan ABD vatandaşlarına yönelik saldırı çalışmalarına dair istihbaratı gerekçe gösterildi.

Duyuruda, kararın radikal grupların İstanbul ve civarında yaşayan ABD vatandaşlarını hedefleyeceğine yönelik elde edilen istihbaratın ardından alındığı açıklandı. 

Uyarıda, ABD vatandaşlarının Türkiye’nin güneydoğusuna seyahat etmemelerini ve ülke genelinde seyahat ederken de dikkatli olmaları gerektiği yönündeki uyarısını da yeniledi.

Duyuruya bu bağlantıdan ulaşılabiliyor.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu da geçtiğimiz günlerde vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyarmıştı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
331
146
96
37
25
23
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
delirium

Of be gülüm güzel ülkem ne duruma geldi be. Küçükken dillerimizde Çanakkale destanları dolaşıyordu. Her gün andımızı söylerken başımız dimdikti. Insanlara g... Devamını Gör

Hakan Emir İlkhan

içim rahatladı

gaucho

Merak etmeyin daha bi amerikalının patladığını görmedik. Hep biz patlıyoruz aq.

Pasif Kullanıcı

Bizden baska dostumuzun olmadigi, Turk degilse dusmandir mantigi ile zihinlerimize isleniyordu. Hatta oyle ki, kendi ailemizden Kurtler'i bile oteki diye anl... Devamını Gör