ABD Büyükelçisine Sahip Çıktı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'den Ricciardone'ye Destek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Ricciardone'nin süren bazı davalarla ilgili açıklamalarıyla ilgili olarak, "Bu bizim açımızdan yeni bir şey değil" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Joseph Ricciardone'nin süren bazı davalarla ilgili açıklamalarıyla ilgili, "Büyükelçi Ricciardone, (eski) Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın söylediklerini sadece tekrar etti ve eminim bu konularda kamuoyu önünde konuşma fırsatı bulduğunda Dışişleri Bakanı John Kerry de aynısını söyleyecektir" dedi.

Nuland'a, günlük basın brifinginde Ricciardone'nin basına yansıyan sözleri soruldu.

"Bu bizim açımızdan yeni bir şey değil. Türkiye'de bu konularda hem kamuoyu önünde hem de özel ortamlarda son derece açık olduk" ifadesini kullanan Nuland, "Büyükelçi Ricciardone, (eski) Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın söylediklerini sadece tekrar etti ve eminim bu konularda kamuoyu önünde konuşma fırsatı bulduğunda Dışişleri Bakanı John Kerry de aynısını söyleyecektir" dedi.

Nuland, "Türkiye'nin dostları ve müttefiklerinin sorumluluğu, Türkiye'nin hukukun üstünlüğü ve insan haklarının korunmasının güçlendirilmesi, gazeteciler, blog yazarları için ifade özgürlüğünün korunmasında düzenli ilerleme göstermesinin önemine saygılı biçimde işaret etmeye devam etmektir" diye konuştu.

Büyükelçi Ricciardone'nin Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile yaptığı görüşmenin içeriğiyle ilgili bir soru üzerine de Nuland, bu konuda daha detaylı bilginin ABD'nin Ankara Büyükelçiliği tarafından verilebileceğini belirtirken, görüşmede ABD Büyükelçiliği'ne düzenlenen saldırıya ilişkin devam eden soruşturma ve Suriye gibi konular dahil, iki ülkeyi ilgilendiren tüm konuların ele alındığını bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

ABD Dışişleri sözcüsü Nuland, "Ricciardone, Hillary Clinton'ın söylediklerini tekrar etti. Eminim yeni bakan John Kerry de aynısını söyleyecektir'' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraSuriye
Görüş Bildir