ABD, İngiltere ve Arabistan'dan Tepkiler

 > -

ABD'den Mısır Açıklaması

ABD'den Mısır Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, "Mısır'da şu an durum değişken olduğu için askeri darbe yapılıp yapılmadığını söyleyemeyiz" açıklaması yaptı.

ABD'nin Mısır'da oluşan şartlardan büyük endişe duyduğunun belirtidiği açıklamada, Mısır'daki tüm tarafların müzakere ve şiddetin azlatılması için adım atmaları istendi.

Haberin Tamamı İçin:

ABD, İngiltere ve Arabistan'dan Tepkiler

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'da oluşan şartlardan büyük endişe duyduklarını açıkladı. Washington yönetimi, ülkede darbe yapıldığına dair bilgileri doğrulamadı.

Bakanlıkta yapılan açıklamada, Mısır'daki tüm tarafların müzakere ve şiddetin azlatılması için adım atmaları istendi. Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ise Mısır halkının endişelerine karşı daha duyarlı olması talep edildi. Barışçı siyasi çözümün Mısır için en iyi seçenek olduğu kaydedildi.

İNGİLTERE DARBEYE KARŞI

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Mısır'daki durumun açık şekilde tehlikeli olduğunu belirterek, tüm taraflara itidal ve şiddetten uzak durmaları çağrısını yaptı.

William Hague, "İngiltere, demokratik bir sistemde anlaşmazlıkların çözümü adına askeri müdahale yöntemini desteklemiyor." ifadelerini kullandı.

ARABİSTAN'DAN DARBECİLERE TEBRİK ,
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, Mısır'da yönetime el koyan ordunun açıkladığı yol haritası uyarınca, cumhurbaşkanlığı seçimi yapılana kadar ülkeyi yöneteceği duyurulan Muhammed Adli Mansur'a tebrik mesajı gönderdi. Abdulaziz, Genelkurmay Başkanı Abdulfettah es-Sisi'yi de kutladı.

Kral Abdulaziz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mansur'a gönderdiği tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDarbeGenelkurmay BaşkanıİngiltereMısırSuudi Arabistan
Görüş Bildir