Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD’den Erivan’a Bakan, Çanakkale’ye Büyükelçi

Anasayfa > Gündem

Sözde ‘Ermeni soykırımı‘nın 100’üncü yılı anmasıyla aynı günde yapılacak Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı anmasına Washington yönetimi adına ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın katılacağı açıklandı. ABD, Erivan’daki anma törenine ise bakan gönderecek.

Washington yönetimi,Türkiye’deki törenlere Ankara Büyükelçisi John Bass’ın katılacağını duyurdu

Washington yönetimi,Türkiye’deki törenlere Ankara Büyükelçisi John Bass’ın katılacağını duyurdu

Ankara, sözde ‘Ermeni soykırımı’nın yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan tarihinde Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı için özel bir anma töreni düzenleneme kararı almış, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın da aralarında olduğu dünya liderlerine davetiye gönderilmişti.

Bu süreçte nasıl hareket edileceği en fazla merak edilen ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri geliyordu.

Daha önce Erivan’a Hazine Bakanı Jack Lew liderliğinde bir heyet göndereceğini açıklayan Washington yönetimi, bugün de Türkiye’deki törenleri ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın katılacağını duyurdu.

24 Nisan’da kim nerede?

24 Nisan’da kim nerede?
www.diken.com.tr

Türkiye’deki törenlere Britanya kraliyet ailesinde Prens Charles ve Prens Harry’nin yanı sıra Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Cibuti, Çad, Güney Sudan, Irak, İngiltere, İrlanda, Karadağ, Katar, KKTC, Kosova, Makedonya, Mali, Nijer, Pakistan, Senegal, Slovenya, Somali ve Türkmenistan’ın devlet başkanları katılacak.

Ermenistan’daki törenlereyse Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande katılacak.

Diken

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?