ABD'de İtfaiye Görevlilerine 'Tuzak'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'de İtfaiye Görevlilerine 'Tuzak'

ABD'de İtfaiye Görevlilerine 'Tuzak'

Amerika Birleşik Devletleri'nin Webster kentinde, itfaiyeye gelen bir yangın ihbarına yanıt veren dört gönüllü itfaiye erinin üzerine ateş açıldı, görevlilerden ikisi hayatını kaybetti.

Verilen bilgiye göre, gönüllü itfaiye erleri yapılan bir ihbara yanıt olarak olay yerine gitti; gittiklerinde yangın başlamıştı.

Polis, üzerine ateş açılan diğer iki görevlinin de yaralandığını açıkladı.

Polis, şüphelinin anneannesini öldürdüğü için daha önce 17 yıl cezaevinde yattığını, akli dengesinin bozuk olabileceğini söylüyor.

Polis, yangının "tuzak" olduğunu düşündüğünü söylüyor.

"Tuzağı" kurduğu düşünülen kişinin de intihar ettiği sanılıyor.

Olay yerinde silahlı bir kişinin başından vurulmuş olarak bulunduğunu söyleyen polise göre, saldırgan intihar etmiş olabilir.

Webster Polis Müdürü Gerald Pickering, ölü olarak bulunan silahlı kişinin 62 yaşındaki William Spengler olduğunu söyledi.

Verilen bilgiye göre, yangına müdahale etmek için giden dört kişinin üzerine ateş açılması sonrasında yangın tahliye işlemini zırhlı araçlarla yapılabildi.

Pickering'in başında olduğu Webster polis teşkilatı, yangının polise tuzak düzenlemek için çıkarıldığını tahmin ediyor.

Yetkililer alevlerin yedi konuta yayıldığını, Spengler'ın kız kardeşinin de yangın öncesinde ya da sırasında ölmüş olabileceğini söyledi.

Polis müdürü Pickering, Webster'ın sakin bir yerleşim merkezi olduğunu böyle bir olayın yaşanmasının korkunç bir şey olduğunu söyledi.

Connecticut'ın Newtown kentinde ay başında Sandy İlk Öğretim okulunda yaşananlar ABD'de bireysel silahlanma ile ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi; okulda, yaşları 6-7 olan 20 çocuk ile 6 yetişkin öldürülmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİntiharPolisSandyolaytahliye
Görüş Bildir