ABD'de Emine Erdoğan'a Hediye Kitap: Diktatörlüğün Psikolojisi

 > -

ABD'de Emine Erdoğan'a Hediye Kitap: Diktatörlüğün Psikolojisi

Emine Erdoğan'a ABD gezisinde Georgetown Üniversitesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği ortaklığında düzenlenen "Barışın inşası ve gelişmede iş kadınlarının rolü" toplantısında "Diktatörlüğün Psikolojisi" isimli kitap hediye edildi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Georgetown Üniversitesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği'nin düzenlediği toplantıda, Türkiye'nin son derece zor ve çalkantılı bir coğrafyada yer aldığını, hemen yanındaki Irak, Suriye ve Filistin'de, yine yakın çevre sayılabilecek Afganistan, Kuzey Afrika ve Afrika içlerinde, özellikle Somali'de ciddi sorunlar yaşandığını anlatan bir konuşma yaptı.

Hürriyet'in haberine göre, toplantının devamında üniversitenin İranlı profesörü Fathali M. Moghaddam Erdoğan’a “The Psychology of Dictatorship” (Diktatörlüğün Psikolojisi) isimli kitabını hediye etti.

Kültür psikolojisi dalında çalışmalar yapan İran doğumlu Moghaddam eğitimine İngiltere’de devam etmiş. Birleşmiş Milletler’de ve Kanada'daki McGill Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra 1990 yılında geldiği Georgetown Üniversitesi’nde halen görevini sürdürüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBaşbakanBirleşmiş MilletlerFilistinİngiltereIrakİranKitapRecep Tayyip ErdoğanSuriye
Görüş Bildir