Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD'de Aşkın Zaferi: Beyaz Saray Gökkuşağına Boyandı!

 > -
Abone ol

Yıllardır sadece bazı eyaletlerinde yasal olan eşcinsel evlilik, bugün ABD Yüksek Mahkemesi'nin son aldığı karar ile tüm eyaletler için geçerli oldu!

Amerika Birleşik Devletleri'nde Yüksek Mahkeme eşcinsel evliliğin hukuki bir hak olduğuna hükmetti.

Mahkeme verdiği karar ile LGBTİ evliliğin yasallaşmasını beşe karşı dört oyla kabul etti. Karardan önce 36 eyalette eşcinseller yasal olarak evlenebiliyordu. Artık ABD’nin 50 eyaletinde de yasal olacak.

Karar açıklanır açıklanmaz Obama duruma ilişkin destek mesajlarını Twitter hesabından yayınladı:

“Bugün, eşitlik yürüyüşümüzde büyük bir adım. Gey ve lezbiyen çiftler artık herkes gibi evlilik hakkına sahip. Aşk kazandı”

''Hepimiz eşit yaratıldık. Aşk kazandı!''

Pek çok ünlü isim de desteklerini Twitter'dan dile getirdi:

''Aşk kazandı!''

''Wow! Evlilikte eşitlikte tarihi bir gün!''

''Bu sabah Twitter'ı kontrol ederken ben. Aşk kazandı!''

''Bugün yeni bir gün. Teşekkürler Yüksek Mahkeme. Teşekkürler Hakim Kennedy. Kararın her yönden çok bilgeceydi!''

''Güzel bir gün. Aşk kazandı!''

''Eşitlik!''

''Bugün Amerikalı olmakla gurur duyuyorum! Şimdi LGBTi kardeşlerim özgürce sevebilecekler! Teşekkürler Yüksek Mahkeme!''

''Aşk kazandı!''

''Aşk kazandı!''

Tarihi kararın ardından LGBTİ’ler beyaz sarayın önünde kutlamalara başladı!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hiç kimse gelip sokak ortasında dayak yiyen insanları, hırsızları, tecavüzcüleri ve diğerlerini görmüyor; ama 'Bunlar sonumuzu getirecek!' diye herkes bağırıyor. O zaman neden Arap imamın biri eşcinsel ey normaller? Hem Allah kendi yarattığını nasıl sevmesin?

wanpanman

Allah Allah bu ne peki?

ecegece1

Umarım çocuk yapıp evlat edinmezler. Tercihlerine saygı duyarım , ama öyle bi ailede doğup büyüyen çocukların psikolojisi bozuk oluyor , suça meyilli hatta eşcinsel olabiliyor. Bu bi hastalık değil, normalleşmesi de kötü değil ama, çoğalması tamamen büyük bi SORUN. Çünkü doğanın kanunu bu ,kadınlar erkekler birlikte olmak için varlar.İstisnalar kaideyi bozmaz tabi onlarda özgürler.

samurai-cat

Pomp Won :))))

wanpanman

Hadi simdi bir de katlettiginiz insanlari geri getirseniz! Harcadiginiz ve sömürdügnüz insanlara tazminat verin! Obama we are all equal diyerek IRAK, SURIYE, Afganistan´dan artik cekilse! Hadi bakalim! Oh wait a moment.....!

Görüş Bildir