ABD'yi Karıştıran İmza

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

ABD Bu İmzayı Konuşuyor

ABD'liler yakında Hazine Bakanlığı koltuğuna oturması beklenen Jack Lew'un imzasını 'saçma' buldukları için bu göreve getirilmesini istemiyor.

ABD Başkanı Barack Obama'nın yakın zamanda Timothy Geithner'dan boşalacak Hazine Bakanlığı görevine Jack Lew'u ataması bekleniyor.
Ancak ABD'liler bu durumdan hiç de memnun değil. Hazine tarafından yeni basılacak dolarların üzerinde Lew’un imzasının bulunacak olması
ABD’lilerin keyfini kaçırmış durumda.

Zira imza, Lew’un ismini ya da adının baş harflerini içermiyor bunun yerine görenlerin ‘çocukça’ ve ‘akıl almaz’ olarak tanımladığı bir çizimden ibaret.
ABD'liler ‘saçma’ buldukları bu imzanın dolar banknotlarının üzerinde bulunacak olmasına ciddi bir şekilde tepki gösteriyor.

Lew’un imzası ilk kez tartışma konusu olmuyor. 2011 yılında Beyaz Saray günlüklerini imzaladığında ilk kez fark edilen durum, o tarihte internette çok konuşulmuştu.

Şimdi ise ABD'liler bu imzayla günlük yaşamlarında sürekli karşı karşıya gelecek olmalarının sıkıntısıyla Lew’a, imzasını değiştirmesi konusunda baskı yapıyor.

New York Times gazetesi Lew’a, paraların üzerine atılacak imza için el yazısını düzeltmesi gerektiği konusunda öneride bulundu. Washington Post ise bir el yazısı uzmanı işe alarak Lew’un kötü el yazısının arkasındaki gizemi çözmeyi çalışıyor.

Farklı görüş bildirenler ve imzanın değişmemesi gerektiğini düşünenler de var. Lew’un imzasının korunmasını isteyen bir grup dilekçe hazırlayarak bu isteklerini dile getirdiler.

Jack Lew şu anda Obama'nın Özel Kalem Müdürlüğü görevinde.

Haberin Tamamı İçin:

ABD'yi Karıştıran İmza

ABD'liler yakında Hazine Bakanlığı koltuğuna oturması beklenen Jack Lew'un bu göreve getirilmesini istemiyor.
Nedeni ise Lew'un 'çocuksu' ve 'saçma' bulunan imzası.

ABD Hazine Bakanlığı için Başkan Barack Obama tarafından seçilen aday Jack Lew, daha göreve gelmeden imzasıyla gündeme düştü.

ABD Başkanı Barack Obama'nın yakın zamanda Timothy Geithner'dan boşalacak Hazine Bakanlığı görevine Jack Lew'u ataması bekleniyor. Ancak Amerikan halkı bu durumdan çok da memnun değil. Sebebi ise yeni dolarların üzerine Lew'un bu değişik imzasının basılacak olması! Bakan adayının imzası 'çocukça' çizgilerden oluşuyor.

DEĞİŞTİRMESİ İÇİN BASKI YAPILIYOR

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack Obama
Görüş Bildir