Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AB-Türkiye Zirvesinin Sonuç Bildirgesi Basınına Sızdı: 'Balkan Güzergâhı Kapanıyor'

Anasayfa > Gündem

AB - Türkiye Zirvesi'nin sonuç bildirgesi Alman basınına sızdı. Sığınmacıların Avrupa'nın batısına geçmek için kullandığı Balkan güzergâh tamamen kapanıyor.

Alman haber ajansı dpa'nın ulaştığı AB - Türkiye Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, sığınmacıların kullandığı Balkan güzergâhının tamamen kapatılacağı belirtiliyor. 

Sığınmacı akınını durdurmak için radikal önlemler almaya hazırlanan Avrupalılar, yasadışı geçişlere artık izin vermek istemiyor.

İdomeni'de haftalardır büyük bir insani dram yaşanıyor...

İdomeni'de haftalardır büyük bir insani dram yaşanıyor...

Bu güzergâh üzerindeki ülkeler ise bir süre önce sığınmacı geçişini engellemeye başlamıştı. Makedonya, Yunanistan'dan her gün az sayıdaki sığınmacının geçişine izin verirken, bu da Yunanistan sınırında yığılmalara yol açmıştı. 

Makedonya - Yunanistan sınırındaki en önemli sınır kapısı İdomeni'de haftalardır büyük bir insani dram yaşanıyor.

Yaklaşık 10 bin kişi bekliyor

Yaklaşık 10 bin kişi bekliyor

AB, Avrupa'da iltica hakkı olmayan sığınmacıların Geri Kabul Anlaşması çerçevesinde Türkiye'ye geri gönderilmesini planlıyor. Yunanistan-Makedonya sınırında 10 bin kişinin beklediği tahmin ediliyor.

Deutsche Welle Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
6
3
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
nebusimdi

Avrupa'lı olmayan insan olmadığından onlar için insan hakkı söz konusu değildir. Sorun yok yani.