Yabancılar Yerli Statüsünde Oynayabilecek mi?

 > -

AB Oyuncuları Yerli Mi Sayılıyor?

AB Oyuncuları Yerli Mi Sayılıyor?

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yabancı kuralı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bağış, “AB üyesi ülkelerinin vatandaşı olan yabancı futbolcuların Türkiye’de AB statüsünde oynayamamasına” ilişkin de şunları söyledi:

“Bu konuda yargıya başvurmuş futbol takımlarımız var. Onların başvurdukları yargı kurumlarının, Bakanlığımıza bazı talepleri söz konusudur. Şu anda Avrupa Birliği Hukuk Başkanlığımız bu konuda kapsamlı bir çalışma hazırlıyor. Çalışmamız tamamlandığında bunu gerekli yargı kurumlarına ileteceğiz. Bu konuda resmi, uluslararası anlaşmalar çerçevesinde görüşümüzü belirleyeceğiz.”

Haberin Tamamı İçin:

Yabancılar Yerli Statüsünde Oynayabilecek Mi?

Yabancılar Yerli Statüsünde Oynayabilecek Mi?

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, ülkemizde oynayan AB üyesi ülkelerin futbolcularının yerli statüsünde oynaması için hukuksal çalışma başlattıklarını belirtti. Bağış, bu konuda Avrupa'daki mevzuatları incelediklerini ve kapsamlı bir çalışma hazırladıklarını açıkladı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB statüsündeki yabancı futbolcuların Türkiye'deki durumu hakkında kapsamlı bir çalışma hazırladıklarını söyledi.

Bağış, "AB üyesi ülkelerinin vatandaşı olan yabancı futbolcuların Türkiye'de AB statüsünde oynayamamasına" ilişkin,"Bu konuda yargıya başvurmuş futbol takımlarımız var. Onların başvurdukları yargı kurumlarının, Bakanlığımıza bazı talepleri söz konusudur. Şu anda Avrupa Birliği Hukuk Başkanlığımız bu konuda kapsamlı bir çalışma hazırlıyor. Çalışmamız tamamlandığında bunu gerekli yargı kurumlarına ileteceğiz. Bu konuda resmi, uluslararası anlaşmalar çerçevesinde görüşümüzü belirleyeceğiz" şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiEgemen Bağışfutbol
Görüş Bildir