AB'nin Erasmus Musluğu Tıkandı

-

AB'nin Erasmus Musluğu Tıkandı

AB'nin Erasmus Musluğu Tıkandı

Türk öğrencilerin rekor seviyede yararlandığı Avrupa Birliği’nin ‘öğrenci değişim programı’ Erasmus’un bütçesinin tükendiği, AB ülkelerinin bu programa para aktarmaması halinde programın sürdürülemeyeceği belirtildi. AB’nin en büyük eğitim projesi Erasmus'a Türkiye'den sadece geçen yıl katılan öğrenci sayısı 10 bini geçti.

2010-2011 akademik yılında Türkiye'den Erasmus öğrenci değişim programına, bir önceki yıla nazaran yüzde 15 artışla 10.095 öğrenci katıldı.

AB Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, Erasmus'un 2012 yılı sonuna kadar kendini finanse edecek fonunun kalmadığı belirtildi ve “Bu yıl içinde Erasmus'a katılan öğrencilere ocak-eylül aylarındaki ödemeler ile burslu öğrencilere yapılacak ödemelerin yüzde 70'i yapıldı. Kalan ödemeler için likidite sorunu yaşanıyor” denildi.

TÜRKLERİN TERCİHİ POLONYA Geçen yıl en fazla Türk öğrenci çeken ülkelerin başını 1028 öğrenciyle Polonya, 954 öğrenciyle İtalya, 727 öğrenciyle İspanya, 544 öğrenciyle Hollanda, 541 öğrenciyle Fransa, 498 öğrenciyle Çek Cumhuriyeti, 402 öğrenciyle İngiltere, 396 öğrenciyle İsveç, 394 öğrenciyle Macaristan, 356 öğrenciyle Portekiz ve 297 öğrenciyle Belçika oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBelçikaÇek CumhuriyetiFransaİngiltereİspanyaİsveçİtalyaMacaristanPortekiz
Görüş Bildir