AB'den İsrail'e Şok Suçlama

-

AB'den İsrail'e Şok Suçlama

AB'den İsrail'e Şok Suçlama

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) ikinci büyük siyasi grubu Sosyalistlerin dış politika sözcüsü Ana Gomez, İsrail'i, Suriye'de kendi halkına savaş açan Esed rejimini desteklemekle suçladı.

AP Dış İlişkiler Komitesi'nin Suriyeli muhalifleri dinlediği oturumda konuşan Gomez, ''Suriyeli muhalifler çok parçalı. Zamanında Libyalı muhalifler diktatöre karşı savaşta birleşmişlerdi'' dedi.

Gomez, uluslararası toplumun Suriye halkını korumak için harekete geçememesinde BM Güvenlik Konseyi'nde karar alınmasını engelleyen Rusya ve Çin faktörü kadar AB'deki ekonomik kriz ve ABD'deki seçim sürecine ilaveten bölgede İran ve İsrail gibi iki zıt ülkenin farklı gerekçelerle Esed rejimini desteklemesinin etkili olduğunu anlattı.

Maria Gomez, ''Suriye'nin iki komşusu olan İran ve İsrail'in farklı nedenlerle de olsa Esed'i tercih etmelerinin'' trajik olduğunu söyledi.

Gomez, İsrail'in radikal grupların Suriye'de iktidara gelme ihtimalinden çekindiğini belirterek, ''İsrail bildiği şeytanı tercih eder, o da Esed'' ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAvrupa BirliğiBeşer EsadBirleşmiş MilletlerÇinİranİsrailRusyaSavaşSuriyeTercih
Görüş Bildir