AB Bakanı Volkan Bozkır: 'Twitter'ı Keşke Kapatmasaydık, Zaten Herkes Bir Yoldan Ulaştı'

 > 
51PAYLAŞIM

AKP'den Twitter İtirafı: Keşke Kapatmasaydık, Zaten Herkes Bir Yoldan Ulaştı

Yeni AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarından sızan tapeler nedeniyle Twitter’ın kapatılmasının yanlış olduğunu itiraf etti. Bozkır, ” 35 milyon kişi internet kullanıyor, neyi yasaklamışız? ” dedi.

Twitter’a erişim, dönemin başbakanı olan Tayyip Erdoğan’ın ” Twitter mwitter hepsini kapatacağız ” sözlerinin ardından engellenmişti. Volkan Bozkır’sa, Habertürk’ten Kübra Par’a verdiği röportajda, bu adımın geri teptiğini itiraf etti:

35 milyon kişi internet kullanıyor, neyi yasaklamışız? İnsanların haysiyetini korumak için düzenleme yapıldı. Twitter’ı keşke kapatmasaydık. Yanlış oldu. Zaten herkes bir yoldan ulaştı. Şimdi oluşan yanlış algıyı düzeltmeye çalışıyoruz.”

Bozkır, Türkiye’nin AB hedefinden vazgeçmediğini söyledi; yargı bağımsızlığı, internet yasası, basın özgürlüğü, IŞİD, Gezi olayları ve yolsuzluk dosyalarının kapatılması konusundaki imaja dair bir soruya ise ” Bunların hepsi algı, olgu değil. Algıları olgulara çevirmemiz lazım ” yanıtını verdi.

Diken

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir