Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AB Bakanı Bozkır: ‘İdam Cezasının Geri Getirilmesi Gündemde Değil’

Anasayfa > Gündem

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetiyle birlikte tartışılmaya başlanan idam cezasının dünkü Bakanlar Kurulu’nda gündeme geldiğini söyledi. Bakan Bozkır, “İdam cezasının geri getirilmesi gündemde değildir.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile AB Bakanı Volkan Bozkır, ‘Mesleki Eğitimin Kalitesinin ve Gençlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi’ açılışına katıldı. Bakan Bozkır burada basın mensuplarının idam cezası tartışmasıyla ilgili sorusunu cevapladı. Bakan Bozkır şöyle konuştu: “Bakanlar Kurulu’nda ele alındı. AB Bakanı olarak düşüncemi açıkladım. İdam cezası 2000 yılında kaldırıldı. 2004 yılında tüm mevzuatımız ve Anayasa'dan çıkartıldı. AB sürecinin önemli bir unsuru. Hiçbir Avrupa ülkesinde idam cezası uygulanmamaktadır. Ağırlaştırılmış müebbet cezası uygulanmaktadır. Bence idam cezasından etkili bir yöntemdir. Bu da 36 yıla tekabül eder. İdam cezasının geri getirilmesi gündemde değildir.”

Mevlüt Kazan, CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?