Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP'den Erdoğan'a: 'AA' o haberi neden iptal etti?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

AA, haberin iptal edildiğini abonelerine böyle duyurdu.

Aa O Haberi Neden İptal Etti?

Aa O Haberi Neden İptal Etti?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında dün yaptığı konuşmada, Mısır Darbesi'nin ardında İsrail'in olduğunu, buna ilişkin delillerin de olduğunu açıklaması, Anadolu Ajansı dahil, tüm basın yayın organları tarafından haber olarak kullanıldı.

Ancak Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamasına, önce İsrail, ardından da ABD, Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest ve Mısır'dan gelen tepkilerin ardından, Anadolu Ajansı ilgili haberini, saatler sonra iptal etti.

Anadolu Ajansı'nın haberini, gece yarısından hemen sonra, saat 00.13'te iptal etmesi de TBMM'ye taşındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdiği soru önergesinde, "Anadolu Ajansı o haberi neden iptal etti?" diye sordu.

Tanrıkulu'nun, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

"1-AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaptığınız konuşmada Mısır'da yaşanan olaylara değinerek, Mısır'daki darbenin arkasında İsrail'in olduğu, buna ilişkin de belgeler bulunduğuna ilişkin beyanınız olmuştur. Bu ifadeleriniz daha sonra, başta Anadolu Ajansı olmak üzere, pek çok basın yayın organı tarafından haberleştirilmiştir. Anadolu Ajansı haberi "Mısır'daki darbeyi İsrail'in desteklemesi" başlığıyla sunmuştur. Ancak daha sonra, 21 Ağustos 2013 Çarşamba günü, bu haber saat 00.13'te, yine bizzat Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan bir mesajla iptal edilmiştir. Bu iptalin nedeni nedir?

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİsrailİstanbulMısırRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir