AA Beyrut: 'Arap Medyasının Haber İhtiyacını Karşılayacağız'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

AA Beyrut: 'Arap Medyasının Haber İhtiyacını Karşılayacağız'

AA Beyrut: 'Arap Medyasının Haber İhtiyacını Karşılayacağız'

AA Beyrut bürosunun açılışı, Lübnan'da büyük ilgiyle karşılandı, televizyon ve gazeteler AA Genel Müdürü Öztürk'le röportaj yaptı.

BEYRUT

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk, Arap medyasının ihtiyaç duyduğu tüm haberleri AA'dan temin edebileceğini söyledi.

Kemal Öztürk, AA'nın Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki bürosunun dün gerçekleşen açılışının ardından, bugün ülkenin önde gelen televizyon kanalları ve gazetelerine röportaj verdi.

El-Mustakbel televizyonunun İngilizce bülteninin canlı yayınına katılan Öztürk, AA'nın çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

AA'nın bölgedeki ikinci önemli haber merkezi

Öztürk, AA'nın şu an Türkçe, Arapça, İngilizce, Boşnakça ve Rusça olmak üzere 5 dilde yayın yaptığını belirterek, 10 yıl içinde yayın dili sayısının 11'e ulaşacağını bildirdi.

Beyrut bürosunun Türkiye-Lübnan ilişkilerinin güçlenmesine ve kültürler arası kaynaşmaya vesile olacağını dile getiren Öztürk, "Ortadoğu'nun önemli başkentlerinden birinde açtıkları bu büronun" AA'nın bölgedeki ikinci önemli haber merkezi olacağını kaydetti.

Başka yere ihtiyacınız olmayacak

AA Genel Müdürü Öztürk, Eş-Şark'ul Evsat gazetesine verdiği demeçte ise Arap medyasının ihtiyaç duyduğu tüm haberleri AA'dan temin edebileceğini vurguladı. Öztürk, "Başka bir yere ihtiyacınız olmayacak. AA tüm haber ihtiyacınızı en güvenilir bir şekilde karşılayacak. Hedefimiz budur. Anadolu Ajansı'nın, Reuters'tan da AFP'den de daha tarafsız, daha güvenilir bir ajans olduğunu göreceksiniz" diye konuştu.

Öztürk, El-Hayat Gazetesine verdiği demeçte de Anadolu Ajansı'nın 100. Yıl Vizyonu doğrultusunda yaptığı atılımları anlattı, Beyrut Bürosu'nun açılmasının Arap medyasının habere doğrudan ulaşması açısından taşıdığı öneme değindi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Lübnan
Görüş Bildir