99 Yaşında Hayatını Kaybeden Prens Phillip'in Ardından Kraliyette Uygulanacak Olan Prosedürler

508PAYLAŞIM

Kraliçe istediği gibi acısını bile yaşayamacak çünkü uyması gereken kurallar var...

Kaynak: https://www.news.com.au/entertainment/ce...

Bir süredir rahatsız olan, Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prensi Philip 99 yaşında yaşamını yitirdi.

👇

II. Elizabeth'in Eşi Prens Philip Hayatını Kaybetti - onedio.com
II. Elizabeth'in Eşi Prens Philip Hayatını Kaybetti - onedio.com

Kraliçe Elizabeth'in 69 yıllık taht süresinde Prens Philip hep yanında oldu biliyorsunuz ki...

Fakat 99 yaşında olan Prens Phillip bugün hayatını kaybetti.

Kraliyet ailesi üyelerinden biri yaşamını yitirdiği zaman uygulanan belirli prosedürler var elbette ki.

Öncelikle bu konuyla ilgili kraliyet ailelerinin vefat haberlerinde belirlenen bir kod olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bunun sebebi ise devlet arasında haberin gizli bir şekilde verilmesi diyebiliriz, Forth Köprüsü Operasyonu ise Prens Philip için belirlenen kod...

Hangi gün ve gece hayatını kaybettiğine bakılarak halka açıklama yapılacak.

İlk olarak ölüm haberi kraliçeye verilecek ardından da diğer kraliyet ailesi üyelerine söylenecek. Ardından iç istihbarat teşkilatı genel müdürü Lord Chamberlain Andrew Parker gelecek. O da İngiliz Başbakanı'na söyleyecek. Bu noktadan sonra da halka haber verilecek. BBC, ulusal yayıncı olarak büyük olasılıkla haberi ilk bildiren olacak ve Londra saatiyle 08: 00'da yapılacak.

Ölüm ilanı tüm kanallarda geçecek, hazır belgeseller yayınlanacak ve muhabirlerle sunucular siyah giyinecek.

Birleşik Krallık ve İngiliz Milletler Topluluğu genelinde bayraklar, bir saygı işareti olarak yarıya indirilecek. Majesteleri varken kraliyet konutlarında dalgalanan kraliyet bayrağı dalgalanmaya devam edecek. Bu özel bayrak, monarşinin sürekliliğini sembolize ediyor ve yalnızca kral ya da kraliçe öldüğünde yarıya indiriliyor.

Parlamento üyeleri de siyah kravat veya siyah kolluk takacak ve kraliçe, sekiz gün sürmesi beklenen resmi bir yas dönemine girecek.

Bu süreçte kraliyet onayı verilmeyeceği için İngiliz hükumetinin işleri askıya alınabilir. Koronavirüs kısıtlamalarına bağlı olarak kraliçeyi ziyaret etmek için Prens Charles ve Camilla için kendi evleri olan Highgrove House, Prens William ve Kate için ise Norfolk'taki Anmer Hall'den ayrılmalarına izin verilmeyecek. Ayrıca tüm sosyal etkinlikler iptal edilecek.

Kraliyet ailesinin tüm üyelerinin her ihtimale karşı yanlarında siyah bir kıyafetle seyahat ettiğini belirtmemiz gerekiyor.

Bu kural ise Kraliçe'nin babası VI. Kral George'un 1952 yılında hayatını kaybettikten sonra yürürlüğe girdi. George'un ölümünde Elizabeth Afrika'daydı ve Philip'le birlikte hemen Londra'ya uçtular ancak herhangi bir yas kıyafeti olmadığı için uçağı İngiltere'ye indiğinde siyah kıyafet getirilmesini bekledi.

Philip'in cenaze töreninin kendi isteği üzerine basit olması bekleniyor. Naaşının ise St. James Sarayı'nda olacağı belirlendi.

Cenaze töreni Westminster Abbey'den ziyade Windsor'daki St George Şapeli'nde yapılacak. İkinci Dünya Savaşı da dahil olmak üzere 13 yıl İngiliz donanmasında görev yapan Philip'in aslında askeri bir cenazeyi tercih ettiği düşünülüyor. Ayrıca, diğer resmi törenlerde de olduğu gibi kameralar şapelin içine giremeyecek.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Olağanüstü Kişiliğiyle Hatırlanan Prenses Diana’nın Tarzıyla İlgili Daha Önce Duymadığınız Ayrıntılar - onedio.com
Olağanüstü Kişiliğiyle Hatırlanan Prenses Diana’nın Tarzıyla İlgili Daha Önce Duymadığınız Ayrıntılar - onedio.com
Tüm Gözlerin Pürdikkat Kesildiği Şehvet Dolu Anlar! Çapkın Aktör Travolta Prenses Diana'nın Elbisesine Adını Nasıl Verdi? - onedio.com
Tüm Gözlerin Pürdikkat Kesildiği Şehvet Dolu Anlar! Çapkın Aktör Travolta Prenses Diana'nın Elbisesine Adını Nasıl Verdi? - onedio.com
Giysileri Bile Konuşuyor! Kraliyet Ailesi Üyelerinin Kıyafet Seçimlerinin Arkasında Yatan Gizli Mesajlar - onedio.com
Giysileri Bile Konuşuyor! Kraliyet Ailesi Üyelerinin Kıyafet Seçimlerinin Arkasında Yatan Gizli Mesajlar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canbaz67

Neden Kral olarak anılmıyor ? Ben buna takıldım.

princesscharlotte

Eğer yanlış bilmiyorsam Yunan kökenli olduğu için...Başka ülke ve ırktan olanlar kral ya da kraliçe olamıyor.

nazaretme

Bunlar nasıl bukadar uzun yaşıyor ya??? 🤔 Teoriler dogru mu acaba? (bebek kanı enjekte olayı) hem uzun yaşıyorlar hemde akılları fln yerinde.. Türkiyede 70 yaşından sonra aynı hikayeyi 3 kere anlatan insanlar var.. 80 yaşında bile olmayan canan Karatayla gurur duyuyoruz.(aklı başı yerinde saglıklı) bunlarda 90-100 bizim 70 gibi adeta 😏🤔🤔

lilyismom

İngiltere prensi de olsan ölüme çare yok

dieseocho

Yaşayan ölüymüş zaten. Adamın yaşarken acı çekiyor suratın belli mk

cem-reality

Yaratıcının kendisine rahmet etmesini dilerim, kul hakkı yemediği tüm günahlarının affedilmesini dilerim, umarım ki hesabından sonraki mekânı cennet olur, hiçbir ayrım olmadan tüm vefat ettiğini duyduğum/okuduğum insanlara dilediğim gibi.

Görüş Bildir